Prizeralo sa 160 divákov. V súboji z dna tabuľky sa zrodila remíza

Futbalisti Tatrana Prešov remizovali v piatkovom zápase v skupine o záchranu vo Fortuna lige so Senicou 1:1. Duel v Poprade videlo 160 divákov.

16.03.2018 19:09 , aktualizované: 19:46
Katona Prešov Foto: ,
Peter Katona z 1. FC Tatran Prešov v akcii.

Dôležitý súboj dvoch tímov najviac namočených do záchranárskych prác sa začal vo svižnom tempe. Miernu prevahu mali Prešovčania, ktorí po štvrťhodine hry zahrávali priamy kop, ale s pokusom Keresteša si senický brankár Holec poradil. V 31. minúte bol blízko ku gólu aj jeho spoluhráč Hošek, v nádejnej pozícii pred Holecom však neskóroval.

Prešovčania sa dočkali po zmene strán. Ich 775 minút dlhé čakanie na strelený gól ukončil v 52. minúte Gatarič, ktorý vydarenou strelou spoza šestnástky prestrelil Holeca. O druhý gól Tatrana sa o desať minút snažil aj Keresteš, ktorého delovku z priameho kopu dokázal Holec zneškodniť.

Seničania sa nevzdávali, ich tréner Caanen sa pokúsil oživiť herný prejav aj striedaniami a mal šťastnú ruku. V senickom drese debutujúci Francúz Lynel Kitambala si v 80. ideálne vyskočil na dlhý center a hlavou prekonal Lukáča – 1:1. Seničania aj po góle pokračovali v aktívnej hre, ale diváci už ďalší gól nevideli.

Fortuna liga – skupina o záchranu

1. FC Tatran Prešov – FK Senica 1:1 (0:0)

• Góly: 52. Gatarič – 80. Kitambala. Rozhodoval: Smolák, 160 divákov.
  • 1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Dzurík, Udeh, Luberda (65. Prikryl), Micherda – Keresteš, Gatarič, Špyrka (89. Trapanovski), Petko, Katona (69. Streňo) – Hošek
  • FK Senica: Holec – Ranko, Podhorín, Práznovský – Brašeň, Mendes, Cuadros (61. Kováč), Krč, Herrera (67. Kitambala) – Velez (78. Šefčík), Vaš­čák

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Hrali sme ofenzívnejšie než v iných zápasoch. Žiaľ, nepotvrdili sme strelený gól ďalším zásahom. Gól sme však mali dať už v prvom polčase, keď sme boli aktívnejší než súper. Hráčov by som chcel pochváliť za bojovnosť. S ťažkým terénom si najmä v prvom polčase poradili naozaj dobre.“

Ton Caanen, tréner FK Senica: „Pre nás je remíza v poriadku. Bolo dobré, že oba tímy nechceli hrať defenzívne, práve naopak. Videli sme mnoho priam vtipných situácií, ktoré neboli zavinené hráčmi, ale terénom. Bolo ťažké hrať futbal na takomto zlom teréne. Vraciame sa s cenným bodom. Skláňam kompliment pred naším mužstvom.“

Viac na túto tému: #Tatran Prešov #FK Senica #Fortuna liga