Šok vo futbalovej lige. Slovan zničil majstra, Žilina odišla s veľkou hanbou

Šláger 21. kola fortunaligy medzi Slovanom Bratislava a Žilinou sa hral na neutrálnej pôde v Myjave, kde vstúpil lepšie do stretnutia "belasí".

24.02.2018 16:22
Slovan, Žilina Foto: ,
Radosť hráčov Slovana Bratislava v zápase proti Žiline.
debata (5)

Už v 7. minúte sa zrodila prvá gólová situácia. Strela Mohu ešte žilinská obrana zblokovala ale k lopte sa dostal Čavrić a poslal ju do siete – 1:0.

O dve minúty si úspešný zákrok pripísal pri strele Holamana Volešák. Výborný vstup do duelu potvrdili „belasí“ v 11. minúte Holman prihral Mohovi, ktorý sa dostal cez stred poľa do zakončenia a prestrelil brankára hostí – 2:0. Hráči z hlavného mesta boli aj naďalej pri chuti a po individuálnom prieniku Čavrića to bolo v 18. minúte už 3:0.

V nasledujúcich minútach sa hra trochu upokojila, nebezpečný bol v závere prvého polčasu naďalej iba Slovan. V 36. a 38. minúte zasahoval pri strelách Holmana Volešák. Tri minúty pred koncom prvého dejstva poslal Rabiu loptu na Holmana, ktorý ju z pravej strany zakrútil presne k žrdi – 4:0.

Po zmene strán ako prvý zakončoval Sekulić, mieril nad bránu. V 51. minúte už videli prítomní diváci po narážačke so Šporarom druhý presný zásah Mohu – 5:0. Ten istý hráč mohol po slalome zavŕšiť v 55. minúte hetrik, jeden z brániacich hráčov súpera však odkopol loptu pred bránkovou čiarou do bezpečia. Šokovaní Žilinčania sa dlho ani v druhom polčase nevedeli presadiť.

V 64. minúte priťukol hlavou Holman loptu Čavrićovi, ktorý vystrelil tesne mimo brány. Na opačnej strane ihriska mohol skórovať striedajúci Balaj v 79. minúte, ale reflexívnym zákrokom sa prezentoval Šulla.

Gólovým hodom ešte ale nebol koniec, v 84. minúte predviedli Bratislavčania rýchly protiútok a Čavrić zavŕšil svoj hetrik – 6:0.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:0 (4:0)
Góly: 7., 18., 84. Čavrić, 11., 51. Moha, 42. Holman Rozhodovali: Sedlák – Benko, Hrčka, 865 divákov
Slovan: Šulla – Rundić, Bozhikov, Bajrić, Sekulić – Rabiu (81. Nono), De Kamps, Holman – Moha, Šporar (83. Vittek), Čavrić (86. Hološko)
Žilina: Volešák – Holúbek, Hancko, Kaša, Vallo – Škvarka, Diaz, Káčer (82. Bichakhchyan) – Mihalík (59. Balaj), Mráz, Jánošík (46. Pečovský)

Martin Ševela, tréner Slovana: „S hráčmi sme si zadefinovali na taktickej príprave štyri body, o ktoré sa budeme chcieť oprieť. Hneď prvý nám vyšiel, čo bol vstup do zápasu. Boli sme dostatočne dôrazní a hlavne dostatočne efektívni. Bola dobrá ponuková činnosť našich hráčov. Súperovi sme veľa nedovolili, až na nejaké úseky hry, ale všetko vyriešila naša obrana, ktorá výborne pracovala.

Teší ma excelentný prvý polčas, ale cez polčasovú prestávku sme nabádali hráčov, aby zostali koncentrovaní, zodpovední a disciplinovaní. Hneď z prvej šance druhého polčasu sme zvýšili. Dnes to bol výborný kolektívny výkon celého mužstva. Je dôležité, aby sme sa od tohto zápasu odrazili a pokračovali v takýchto výkonoch.“

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Gratulujem Slovanu k výbornému výkonu. Zaslúžene nám vrátil aj s úrokmi to, čo sme si v ostatnom období zobrali. Nám zápas vôbec nevyšiel. Aj preto sa ospravedlňujem našim fanúšikom. Ale podstatné bude výkonnostné ospravedlnenie v ďalších zápasoch. Dnes rozhodli dôraz, nestabilita v defenzívnej činnosti a aj kvalita Slovana.“