Hološko? Verím, že sa vráti mentálne silnejší, vraví Ševela

19.12.2017 13:41

Úradujúci vicemajster ŠK Slovan Bratislava obsadil v jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 3. miesto s 34 bodmi (bilancia: 9 - 7 - 3, skóre 37:25), na lídra FC Spartak Trnava má po 19 odohraných kolách spolu s druhou v klasifikácii majstrovskou Žilinou deväťbodový odstup. V tábore "belasých" čakali viac.

Filip Hološko (v bielom) počas zápasu FK DAC...
Filip Hološko (v bielom) počas zápasu FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava. Autor: SITA, Martin Havran

„S tretím miestom nemôže panovať spokojnosť. Na druhej strane je dobré, že odstup od prvého miesta nie je až taký veľký, stále môžeme zmazať stratu na Trnavu. V tomto smere sú veľmi dôležité tri body z posledného jesenného duelu v Ružomberku, ktoré nás udržali v hre o čelo. Do konca súťaže zostáva ešte veľa zápasov a cesta vyššie je otvorená. Za tým pôjdeme od prvého jarného kola až do záveru sezóny,“ uviedol v rozhovore na klubovom webe tréner ŠK Slovan Martin Ševela.

Bývalý kouč AS Trenčín začiatkom novembra nahradil na lavičke bratislavského tímu srbského lodivoda Ivana Vukomanoviča a mužstvo viedol v piatich ligových vystúpeniach. V nich si jeho zverenci pripísali dve víťazstvá (Trnava 1:0 /doma/, Ružomberok 1:0 /vonku/), dve remízy (Podbrezová 1:1 /v/, Trenčín 1:1 /d/) a jednu prehru (Dunajská Streda 1:2 /v/).

„Pozitívne je, že v každom zápase sme skórovali a dvakrát sme udržali nulu. Ukázalo nám to, že ak celé mužstvo bude pracovať na defenzívnych úlohách a hrať disciplinovane, tak v ofenzíve máme takú silu a potenciál, že budeme vyhrávať,“ vravel Ševela a dodal:

„Nedostatky? Určite musíme pracovať na kondícii, aby chalani boli schopní makať 90 minút v plnej intenzite. Je dôležité, aby sa hráči koncentrovali len na svoj výkon a neriešili okolnosti. Existuje veľa faktorov, na ktorých ešte musíme pracovať.“

V jesennej derniére v Ružomberku sa na súpiske Slovana neocitol Filip Hološko, ktorý by však nemal chýbať 8. januára na začiatku zimnej prípravy na Pasienkoch.

„Filip v predchádzajúcom zápase s Trenčínom reagoval neadekvátne. Bol to emočný výbuch a jednorazové zlyhanie. Vedel, že to prehnal a veľmi chcel hrať v Ružomberku. Rozhodol som sa, že ho dočasne vyradím z kádra a nebude v nominácii na tento duel. Rozprávali sme sa medzi štyrmi očami a všetko je medzi nami vyjasnené“ vyjadril sa kouč Ševela na adresu 33-ročného bývalého slovenského reprezentanta a pokračoval:

„Hološko dostal rovnako ako ďalší hráči individuálny tréningový plán a v januári sa by sa mal zapojiť do prípravy s tímom. Verím, že sa po novom roku vráti silnejší či už fyzicky alebo mentálne. Filip je odhodlaný pomôcť Slovanu v napĺňaní cieľov. Týmto považujem celú záležitosť za uzavretú.“

Fortuna liga sa od tejto sezóny hrá novým systémom, po 22. kole bude prvých šesť tímov klasifikácie pokračovať v 10-kolovej nadstavbovej časti o majstrovský titul, „spodná“ šestka o udržanie medzi elitou.

„Podrobnú analýzu by som si nechal až na koniec sezóny, ale liga je podľa mňa atraktívnejšia. V prvej šestke je všetko otvorené, každý bude môcť hrať o titul a o pohárové umiestnenie. Každý duel bude mať náboj a ani nepomýšľam na to, že by nám šestka mohla ujsť. Myslím si, že nás čaká zaujímavá jarná časť,“ skonštatoval tréner ŠK Slovan Martin Ševela, ktorý prezradil aj svoje plány na vianočné obdobie:

„Určite sa budem venovať rodine i oddychu. Medzi Vianocami a Silvestrom zrejme pôjdeme s rodinou a známymi na lyžovačku. Futbal však nemôžem vytesniť z hlavy, a preto sa budem podvedome tiež pripravovať na január. Je dôležité, aby sme všetci prišli späť oddýchnutí a plní síl pred jarnou časťou sezóny.“

#ŠK Slovan Bratislava #Martin Ševela #Filip Hološko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet žlté ruže

Sweet žlté ruže

29,99
Sweet červené ruže s kamilkami

Sweet červené ruže s kamilkami

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk