Trenčín nasúkal Žiline v šlágri päť gólov, Trnava na záver jesene víťazne

Futbalisti Trenčína si nečakane hladko 5:2 poradili v stretnutí 19. kola Fortuna ligy s druhým tímom tabuľky zo Žiliny.

09.12.2017 16:01 , aktualizované: 17:04
Desley Ubbink, Abdul Mussa Zubairu Foto: ,
Autor dvoch gólov Trenčína do žilinskej siete Desley Ubbink (vľavo) so spoluhráčom Abdulom Musom Zubairum.

Už v 18. min viedli domáci 3:0, keď sa presadili holandskí legionári Ashraf Mahdioui, Desley Ubbink, aj reprezentant z ostrova Curacao Rangelo Janga.

O minútu po treťom góle znížil Miroslav Káčer, ale veľký obrat sa nekonal. Tréner Žilinčanov Adrián Guľa sa pokúsil so zápasom niečo urobiť, už v prvom polčase vymenil dvoch hráčov a v 55. min si vyčerpal kvótu striedaní. Lenže výsledkom boli len ďalšie dva góly z kopačiek trenčianskych legionárov.

V 68. min sa presadil Gruzínec Giorgi Beridze a o dve minúty na to druhýkrát Ubbink. V závere Hancko už len skorigoval výsledok. Trenčín bude zimovať na šiestej priečke, o bod pred Nitrou.

AS Trenčín – MŠK Žilina 5:2 (3:1)

• Góly: 9. El Mahdioui, 13. Janga, 18. a 70. Ubbink, 68. Beridze – 19. Káčer, 90. Hancko, ŽK: 43. Šulek – 30. I. Díaz, 67. Káčer, rozhodovali: Vlk – T. Somoláni, Lieskovský, 1911 divákov
  • Trenčín: Šemrinec – Čögley, Lawrence, Šulek, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink, Zubairu – Azango, Janga (88. Čatakovič), Beridze
  • Žilina: Volešák – Kaša, Králik (34. Holúbek), Hancko – Chvátal, Káčer, I. Díaz (55. Cociuc), Škvarka, Mazáň – S. Mráz, Otubanjo (34. Špalek)

Tesná výhra lídra Trnavy

Už istý jesenný majster Fortuna ligy Spartak Trnava úspešne zvládol posledný zápas pred zimnou prestávkou, keď si v sobotňajšom dueli poradil s Tatranom Prešov najtesnejším rozdielom 1:0.

Rozhodujúci moment stretnutia priniesla už 2. min, keď gruzínsky legionár Vachtang Čanturišvili prepasíroval loptu za chrbát hosťujúceho brankára Adriána Slančíka. Po zmene strán mohol poistiť triumf Trnavčanov striedajúci Kubilay Türk Yilmaz, ale jeho šanca v 66. min sa gólom neskončila.

Spartak ukončil jesennú časť so ziskom 43 bodov. Východniari utrpeli v City Arene už 12. prehru v aktuálnom ligovom ročníku a na jar budú mať čo robiť, aby sa vyhli zostupu do nižšej súťaže.

FC Spartak Trnava – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

• Gól: 2. Čanturišvili, ŽK: 29. Greššák, 36. Vlasko – 22. Dupkala, 44. Udeh, rozhodovali: Glova – Peter Kováč, Borsányi, 2321 divákov
  • Trnava: Vantruba – Kadlec, Godál, Martin Tóth, Čonka – A. Sloboda, Greššák – Jirka (85. M. Oravec), Vlasko (76. Čeredničenko), Čanturišvili – Egho (60. Yilmaz)
  • Prešov: A. Slančík – P. Jacko (82. Špyrka), Udeh, Luberda – Petko, D. Keresteš, Dzurík, Dupkala (57. Trebuňák), Issa Adekunle (37. Grešák) – Katona – Streňo

Podbrezová doma zdolala Nitru

Podbrezová na vlastnom ihrisku zvíťazila nad Nitrou 1:0. O triumfe domácich rozhodol v závere prvého polčasu po štandardnej situácii Ján Krivák. Podbrezová dosiahla prvý ligový triumf po siedmich zápasoch. Nitra sa z víťazstva neradovala už piatykrát po sebe.

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:0 (1:0)

• Gól: 38. Krivák, ŽK: 29. A. Baéz, 40. Leško, 79. Kopičár, 90. Turňa – 13. Niba, 29. Balaj, 38. Kotrík, rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Perát, 637 divákov
  • Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko, Krivák, L. Djordjevič, Turňa – Kopičár, A. Baéz – D. Leško (87. Jedinák), Sedláček, Bernadina (77. Mejri) – M. Mikuš
  • Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Niba (46. A. Fábry), Ján Chovanec – Kotrík, M. Šimončič, Vencl – R. Valenta (80. Abrahám), Balaj, Charizopulos (66. Ivančík)

Senica bude zimovať posledná

FK Senica doma remizoval s MFK Zemplín Michalovce 1:1. Záhorákov poslal do vedenia v prvom polčase Jurij Medveděv. Seničania však svoj náskok neudržali a v druhom polčase v 54. min zaistil bod pre hostí Stanislav Danko. Zemplínčania si pripísali tretiu remízu v rade, Senica bude zimovať na poslednom mieste v ligovej tabuľke.

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)

• Góly: 24. Medveděv – 54. S. Danko, ŽK: 29. Podhorin, 57. Vaščák, 67. Krč – 69. A. Antonov, rozhodovali: P. Hrčka – Vorel, P. Bednár, 457 divákov
  • Senica: Plach – Medveděv, Jarabica, Podhorin, Ben Šimon – Richtárech (62. Rigo), Krč (67. Sarpei), Ranko, L. Lupták – A. Kováč (90.+ Smékal) – Vaščák
  • Michalovce: Bieszczad – M. Bednár, Kavka, J. Carrillo (46. A. Antonov) – Grič – Koscelník, Turík, S. Danko, M. Šimčák (20. P. Kolesár) – Regáli (90.+ Begala) – Sulley

Dunajská Streda premárnila dvojgólové vedenie

Futbalisti Dunajskej Stredy doma remizovali s hráčmi Zlatých Moraviec 3:3. DAC viedol po prvom polčase 2:0 gólmi Erika Pačindu a Simona Pamboua.

Hosťom sa však po zmene strán podarilo zvrátiť dvojgólové vedenie domácich hneď dvakrát. Najprv skorigoval Róbert Gešnábel, na jeho zásah reagoval opäť Pačinda.

Vzápätí opäť znížil striedajúci Cléber Silva Nascimento a vyrovnanie dosiahol v závere zápasu Ewerton Paixao da Silva.

Dunajská Streda sa gólovo presadila prvýkrát po troch zápasoch, napriek tomu si však pripísala štvrtú remízu po sebe.

1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:3 (2:0)

• Góly: 18. a 67. Pačinda, 32. Pambou – 62. Gešnábel, 71. Cléber Silva Nascimento, 81. Ewerton Paixao da Silva, ŽK: 47. Šatka, 68. Pačinda, 90.+ M. Ljubičič – 86. P. Kováč, 88. Dobrotka, rozhodovali: Ziemba – Slyško, Pozor
  • Dunajská Streda:Macej – M. Živkovič (64. Koštrna), Šatka, T. Huk, E. Davis – M. Ljubičič – Pambou, Kalmár (75. Ashiru) – Pačinda, M. Divkovič (85. Malec), Vida
  • Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč – Chren (43. M. Nikolič), Dobrotka, Horník, Záhumenský – Ewerton Paixao da Silva, Bariš, Szymonowicz, P. Sládek (46. Cléber Silva Nascimento) – Gešnábel (90.+ Hamar), Ľ. Urgela