Trnava je jesenný víťaz. Na zápase s Nitrou bolo najmenej divákov v histórii ligy

Futbalisti Spartaka Trnava budú zimovať na čele ligovej tabuľky. Do konca jesennej časti najvyššej súťaže zostáva odohrať ešte jedno kolo, ale Trnavčania majú pred druhou Žilinou šesťbodový náskok.

05.12.2017 19:11
Trnavčan Anton Sloboda (vľavo) na archívnej... Foto: SITA, Ivan Kopčáni
Anton Sloboda Trnavčan Anton Sloboda (vľavo) na archívnej snímke.

Trnavský tím rozhodol o svojom jesennom primáte vo utorňajšom dohrávanom stretnutí 18. kola, v ktorom zdolal nováčika z Nitry 1:0 (0:0). Zápas sa mal hrať už uplynulú sobotu, ale terén v Nitre nebol spôsobilý. Preložili ho na utorok a odohrali na trenčianskej umelej tráve.

Líder súťaže vybojoval víťazstvo vďaka zvýšenej aktivite v druhom polčase a víťazného gólu sa dočkal až dve minúty pred koncom. O troch bodoch rozhodol Sloboda po Brigantovom centri.

Hanbou bola návšteva – súboj popredných tímov sledovalo 106 divákov, čo je najmenej v celej histórii slovenskej ligy. Padol aj ďalší negatívny rekord – kolo videlo len 4005 divákov, čo je katastrofálny, najmenší priemer na zápas v histórii ligy – 667 ľudí.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0) – hralo sa v Trenčíne

• Gól: 88. A. Sloboda, ŽK: 30. Ngeyitala Lola (Nitra), rozhodovali: P. Hrčka – Tomčík, Žákech
  • Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Vencl, Ján Chovanec – M. Šimončič, Machovec – Ngeyitala Lola (67. Charizopulos), T. Kóňa, A. Ivančík (46. Steinhübel) – Balaj
  • Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Hladík, Martin Tóth (84. Čeredničenko), Čonka – A. Sloboda, M. Oravec (63. K. Yilmaz) – Jirka (75. Brigant), Greššák, Čanturišvili – Egho