Šláger pre Žilinu, Slovan zaváhal v Podbrezovej, obrat Ružomberka

Slovenská futbalová Fortuna liga mala v sobotu na programe päť zápasov 17. kola.

25.11.2017 16:21 , aktualizované: 16:53
Peter Čögley (vľavo) z AS Trenčín a Peter Gál... Foto: SITA, Tomáš Somr
Trenčín Ružomberok Peter Čögley (vľavo) z AS Trenčín a Peter Gál Andrezly z Ružomberka v súboji o loptu.

Zápas mesiaca pre majstra

Futbalisti Žiliny zvíťazili na pôde vedúcej Trnavy hladko 3:0. Hostia sa ujali vedenia už v 12. minúte zásluhou presného zásahu Lukáša Jánošíka.

Ďalšie dva góly pridali „šošoni“ po prestávke – autormi boli Michal Škvarka a Samuel Mráz.

Trnava je stále na čele ligovej tabuľky, pred druhou Žilinou však má už len šesťbodový náskok.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:3 (0:1)

• Góly: 12. L. Jánošík, 62. Škvarka, 75. S. Mráz, ŽK: 33. A. Sloboda, 84. A. Lovás, 87. Godál – 40. Mazáň, 83. Lačný, rozhodovali: Marhefka – Benko, Pozor, 4405 divákov
  • Trnava: Vantruba – Lukič, Hladík, Godál, Čonka – A. Sloboda – A. Kadlec (60. Jirka), Vlasko, L. Greššák, Čanturišvili (69. K. Yilmaz) – Egho (78. A. Lovás)
  • Žilina: Volešák – Kaša, Hancko, Králik, Mazáň – Chvátal , Káčer, I. Díaz, Škvarka (89. Cociuc) – L. Jánošík (59. Špalek) – S. Mráz (78. Lačný)

Slovan stratil body v Podbrezovej

Bratislavský Slovan iba remizoval na ihrisku Podbrezovej 1:1. Hostia viedli od 10. min, keď po rohovom kope skóroval hlavou Milan Rundič.

Domácim sa podarilo vyrovnať po hodine hry gólom Bernadinu. „Belasí“ už nedokázali skórovať, aj keď hrali po vylúčení Sedláčka v 73. min v početnej prevahe.

Podbrezová nedokázala triumfovať už v šiestich zápasoch po sebe.

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

• Góly: 62. Bernardina – 10. Rundič, ŽK: 22. Bernardina, 32. A. Baéz, 90. M. Kuciak – 17. L. Droppa, 32. J. Mareš, 87. Schet, ČK: 73. Sedláček (Podbrezová), rozhodovali: Ochotnícký – Bobko, Peter Kováč
  • Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Krivák, Sedláček, L. Djordjevič – A. Baéz – Viazanko, Leško (90.+ Káčerík), Jedinák (80. J. Kostelný) – M. Mikuš (90. Kopičár), Bernadina
  • Slovan: Greif – B. Sekulič, Rundič, Božikov, Chuchumis – L. Droppa (80. Schet) – V. Savičevič , Holman – Hološko (74. Vittek), J. Mareš (66. F. Oršula), Čavrič

MFK predviedol v závere dokonalý obrat

MFK Ružomberok zvíťazil v Trenčíne 2:1. Domáci sa dostali do vedenia v 38. min, keď po strele Desleyho Ubbinka vyrazil brankár Matúš Macík loptu iba k Rangelovi Jangovi a ten svoju šancu využil.

Ubbink oslabil Trenčanov v druhom polčase, keď v priebehu dvoch minút dostal dve žlté karty. Ružomberku sa v presilovke podarilo duel otočiť gólmi Nermina Haskiča v 85. a Dominika Kružliaka v 89. minúte.

Ružomberčania nenašli vo Fortuna lige premožiteľa už v deviatich zápasoch po sebe, naposledy ich zdolal bratislavský Slovan 16. septembra na Pasienkoch.

AS Trenčín - MFK Ružomberok Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Duel pre zranenie nedohral trenčiansky...

AS Trenčín – MFK Ružomberok 1:2 (1:0)

• Góly: 38. Janga – 85. Haskič, 89. Kružliak, ŽK: 72. Ubbink, 85. El Mahdioui – 1. J. Maslo, 83. Gál-Andrezly, ČK: 73. Ubbink (Trenčín) po 2. ŽK, rozhodovali: Glova – P. Bednár, Jenčura
  • Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Paur, (60. Zubairu), Ubbink, H. Gong, Azango – Janga
  • Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Pikk (80. Kostadinov) – Qose, M. Kochan, D. Takáč, – E. Daniel, Gál-Andrezly – Haskič

Triumf Michaloviec zariadil Koscelník

Michalovce zvíťazili v Zlatých Moravciach 1:0. Rozhodujúcim momentom zápasu bola 41. minúta, kedy hlavičku Sadama Sulleya vyrazil brankár Kováč iba pred Martina Koscelníka a ten strelil jediný gól duelu.

Zlaté Moravce nedokázali zvíťaziť už v štyroch stretnutiach po sebe.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

• Gól: 41. Koscelník, ŽK: 90.+ Mateus de Oliveira Silva – 20. J. Carillo, 38. M. Kolesár, 60. Bieszczad, 74. Kavka, ČK: 43. M. Kolesár (Michalovce) po 2. ŽK, rozhodovali: A. Somoláni – Chládek, Lieskovský
  • Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč – Záhumenský, Dobrotka, M. Nikolić (46. P. Sládek), Chren – Karlík – Gešnábel (85. Švec), Mateus de Oliveira Silva, Cléber Nascimento (70. Szymonowicz), Ewerton Paixao da Silva – Ľ. Urgela
  • Michalovce: Bieszczad – M. Kolesár, J. Carrillo, J. Šimčák – Grič – Koscelník, I. Žofčák, Kavka, Turik (68. Regáli), Božok (81. S. Danko) – Sulley (90. Bragin)

Druhá výhra v sezóne pre Senicu

Senica si pripísala druhé víťazstvo v sezóne, keď tesne zdolala Prešov 1:0. O triumfe domácich rozhodol Michal Ranko, ktorý v 76. min skóroval presnou strelou z voleja.

V nadstavenom čase dostali Seničania loptu do bránky ešte raz, no rozhodca gól neuznal pre ofsajd.

Seničania neprehrali už štyri zápasy po sebe, v tabuľke sú so ziskom 10 bodov na poslednom 12. mieste. Prešov má o dva body viac.

FK Senica – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

• Gól: 76. Ranko, ŽK: 66. Otrísal, 84. Medveděv – 43. R. Černák, 45.+ Bartek, rozhodovali: I. Kružliak – M. Tomčík, Roszbeck
  • Senica: Plach – Duga (66. A. Šimon), Otrísal, Podhorin, L. Lupták – Ranko, Krč (59. Sarpei) – Medveděv, Alan Kováč, Šefčík – Vaščák (72. M. Rigo)
  • Prešov: A. Slančík – Bartek, Luberda, P. Jacko, Miliutin – D. Keresteš, R. Černák, Micherda, Issa Adekunle (46. Streňo), Katona (85. Udeh) – Wiezik