Slovanisti šláger neuvidia, rozhodol zväz. Ako za totality, hromží Kmotrík

31.10.2017 19:58
Slovan Bratislava, fanúšikovia
Fanúšikovia Slovana Bratislava. Autor: ,

Bude to šláger futbalového kola. Dunajská Streda v ňom v piatok hostí bratislavský Slovan. Domáci prvýkrát otvoria novú, hlavnú tribúnu, hostia pricestujú na Žitný ostrov s novým trénerom. To všetko sa má udiať pred rekordnou návštevou jesene. Ale bez fanúšikov Slovana Bratislava.

Rozhodla o tom disciplinárna komisia SFZ. Priaznivcov hostí tak potrestala za výjazd v Zlatých Moravciach. Dunajskostredčania na margo toho už oznámili, že na miesta, kde mali sedieť slovanisti, už predáva vstupenky pre fanúšikov domácich.

„Som šokovaný a zároveň nahnevaný z tohto bezprecedentného rozhodnutia, ktoré môžem prirovnať k rozhodnutiam z totalitného režimu. Toto rozhodnutie vnímam ako nechutnú frašku, namierenú voči ŠK Slovan Bratislava a jeho fanúšikom,“ povedal v prvej reakcii na toto rozhodnutie viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší.

"Podľa mňa si DK SFZ len našla zámienku v podobe pár blikajúcich svetielok v Zlatých Moravciach a splnila to, čo zrejme niekto chcel dosiahnuť. Zápasy v Dunajskej Strede sprevádzajú zvláštne incidenty, ktoré sa týkajú zásahov voči fanúšikom hostí. Maskovaná usporiadateľská služba brutálne zasiahla voči našim fanúšikom v apríli a nedávno rovnako brutálne zbila fanúšikov Trenčína. Je preto šokujúce, že Dunajská Streda za tieto vážne incidenty nedostala adekvátny trest,“ pokračoval futbalový mecenáš.

„Rozhodnutie o zákazu účasti našich fanúšikov v Dunajskej Strede vnímam ako veľmi smutný deň pre celý slovenský ligový futbal, pretože bola narušená sloboda fandenia svojmu klubu. Veľmi si želám, aby sa o to zaujímala verejnosť a médiá,“ dodal.

#ŠK Slovan Bratislava #Ivan Kmotrík #DAC Dunajská Streda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box čierna kocka "L" červené ruže

Flower box čierna kocka "L" červené ruže

25,99
Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk