Slovan prišiel s poslednou Senicou o dvojgólový náskok, Žilina je už druhá

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali s hráčmi FK Senica 2:2 v sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

28.10.2017 17:10 , aktualizované: 20:04
Jakub Mareš Foto: ,
Jakub Mareš zo Slovana Bratislava, autor druhého gólu, na archívnej snímke.

Domáci zásluhou presnými zásahmi Borisa Sekuliča a Jakuba Mareša získali náskok 2:0, ale hostia hneď po prestávke dvoma gólmi v 46. a 49. minúte vyrovnať – presadili sa Denis Duga a Oliver Podhorin. Seničania si pripísali prvý bod po sedemzápasovej sérií prehier.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:2 (2:0)

• Góly: 7. Sekulič, 33. J. Mareš (z pok. kopu) – 46. Duga, 49. Podhorin, ŽK: 25. Hološko – 22. Krč, rozhodovali: Ochotnický – Peter Kováč, Žákech, 481 divákov
  • Slovan: Greif – Čikoš, B. Sekulič, Rundič, Chouchoumis (86. Tereščenko) – L. Droppa – Rabiu (63. Oršula), Holman – Hološko, J. Mareš, Čavrič (71. Kubík)
  • Senica: Plach – Otrísal, Podhorin, L. Lupták, Medveděv – Richtárech, Sarpei, Krč (74. Červeňák), Duga – A. Kováč (40. Ranko) – Smékal (85. Romulo)

Zlaté Moravce nenapodobnili triumf

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0.

Úvodný gól duelu zaznamenal v 14. min z pokutového kopu Miroslav Káčer, v 90. min spečatil triumf domácich Samuel Mráz. Úradujúci majster sa po rozpačitom úvode sezóny dostal do dobrej formy, keď uspel v piatom ligovom zápase po sebe. Hostia nenadviazali na víťazstvo nad Slovanom Bratislava z minulého kola.

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

Gól: 14. Káčer (z pok. kopu), 90. S. Mráz, ŽK: 19. Chvátal, 68. Káčer, 86. Cociuc – 17. Karlík, 37. Gešnábel, 70. Sládek, rozhodovali: Vlk – Ádám, Perát, 2121 divákov

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Holúbek – Káčer, I. Díaz, Škvarka (79. Cociuc) – Špalek (65. Otubanjo), S. Mráz, L. Jánošík (90.+ Polievka)

Zlaté Moravce: Pavol Kováč – Záhumenský, Horník, Dobrotka, Chren – Karlík, Bariš (82. Roberto Baggio da Costa) – Gešnábel (46. Sládek), Mateus de Oliveira Silva, Ewerton Paixao da Silva – Ľ. Urgela

Hlasy (zdroj: onlajny.eu):
Adrián Guľa (tréner Žilinay): „Bolo to dramatické do konca, boli sme však lepším tímom počas celého zápasu. Vážime si tieto body, no u mojich hráčov mi chýbal taký inštinkt zabijaka. Dnes to bolo o trpezlivosti a to sa nám dnes oplatilo.“

Juraj Jarábek (tréner ViOnu):„Z pohľadu zápasu bola penalta dôležitým momentom, pretože dovtedy sme Žilinu do ničoho nepustili. Mne však neprináleží vyjadrovať sa k tomu, či penalta bola alebo nebola. Pán rozhodca ju odpískal a my to musíme akceptovať. Chalanov dnes musím pochváliť, umelá tráva je špecifický povrch, zvlášť keď ešte celý zápas prší tak ako dnes. Žilina bola lepšia, tá umelá tráva je rozdiel, či tomu niekto verí alebo nie.“

Michalovce ukončili nepriaznivú sériu

Futbalisti Michaloviec na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Podbrezovej 2:1.

Domáci sa v úvode zápasu dostali do početnej výhody, keď hosťujúci Ján Krivák zahral šestnástke rukou a inkasoval červenú kartu. Následný pokutový kop s prehľadom premenil kapitán Zemplína Igor Žofčák. Druhý a napokon aj víťazný gól strelil o 11 minút neskôr Martin Koscelník. Hosťom sa podarilo ešte do polčasovej prestávky skorigovať zásluhou Viktora Jedináka.

Michalovce si napokon tesný náskok ustrážili a zvíťazili prvýkrát po šiestich zápasoch, Podbrezová prehrala tretíkrát po sebe.

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)

• Góly: 6. I. Žofčák (z pok. kopu), 17. Koscelník – 28. Jedinák, ŽK: 45.+ I. Žofčák, 55. Božok – 42. Kostelný, 89. Kopičár, ČK: 5. Krivák (Podbrezová), rozhodovali: D. Sedlák – F. Ferenc, Roszbeck
  • Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Kavka (86. M. Bednár), J. Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník, I. Žofčák, S. Danko, Božok (65. Regáli) – Sulley
  • Podbrezová: M. Kuciak – Krivák, Kostelný, Kuc – Turňa (29. Viazanko), I. Baéz, Kopičár, D. Leško, L. Djordjevič – Bernadina, Jedinák (29. Rendla)

Nitra zdolala Prešov

Futbalisti FC Nitra zvíťazili nad Tatranom Prešov 2:0. Oba góly padli až po prestávke, keď najprv v 66. min premenil pokutový kop Filip Balaj a o dve minúty neskôr potvrdil víťazstvo domáceho tímu Andrej Ivančík.

Nitra v lige zvíťazila prvýkrát po piatich zápasoch, Prešovčania vo Fortuna Lige prehrali už siedmy zápas v rade.

FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

• Góly: 66. Balaj (z pok. kopu), 68. Ivančík, bez kariet, rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Špivák
  • Nitra: Hroššo – Ján Chovanec, R. Križan, Niba (45.+ Vencl), Kuník – Machovec, T. Kóňa, Kotrík (64. A. Fábry) – Steinhübel (86. R. Valenta), Ivančík, Balaj
  • Prešov: A. Slančík – Miliutin, Udeh (46. Hovančík), Jacko, R. Kačala – Issa Adekunle, T. Sedlák, Dzurík (18. D. Keresteš), R. Černák (72. Streňo) – Grzegorz, P. Katona

Ružomberok doma remizoval s Dunajskou Stredou

Futbalisti MFK Ružomberok na domácom trávniku remizovali s hráčmi FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1.

Skóre zápasu otvoril v 21. min prvým tohtosezónnym gólom v aktuálnej sezóne Marko Živkovič, ale domácim sa v závere zápasu podarilo vyrovnať vďaka premenenému pokutovému kopu Dominika Kružliaka.

Ružomberok bodoval už v šiestich zápasoch za sebou a v tabuľke mu patrí šiesta priečka dva body za piatou Dunajskou Stredou.

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

• Góly: 21. M. Živkovič – 85. D. Kružliak (z pok. kopu), ŽK: 7. Haskič (Ružomberok), rozhodujú: Chmura – D. Hrčka, Borsányi, 1412 divákov
  • Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo (80. Kunca), Jonec, Pikk (65. Sapara) – Qose, D. Kružliak, Kostadinov – E. Daniel, Haskič, Gál-Andrezly
  • Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis – M. Ljubičič – Kalmár (57. B. Ľupták), Aluku – Divkovič, Pačinda (77. Ashiru), Vida (63. Koštrna)