Slovan padol v Zlatých Moravciach! Trnava má na čele už 8-bodový náskok

Trenčín zvíťazil na ihrisku Dunajskej Stredy 2:1 v sobotňajšom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy.

21.10.2017 15:00 , aktualizované: 17:04
Zlaté Moravce, Slovan Foto: ,
Radosť hráčov Zlatých Moraviec v zápase proti Slovanu.
debata (2)

Hostí v úvode dostal do vedenia Ricky van Haaren. Domáci odpovedali ešte v prvom polčase – presadil sa Erik Pačinda. O piatom triumfe Trenčanov po sebe rozhodol po zmene strán Rangelo Janga, ktorý zužitkoval center Van Haarena.

Futbal – Fortuna liga 2017/2018 – 13. kolo – sobota:

FK DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 1:2 (1:1)
Góly: 28. Pačinda – 3. Van Haaren, 69. Janga, ŽK: 22. Lawrence, 37. El Mahdioui, 74. Beridze (všetci Trenčín), rozhodovali: Sedlák – E. Weiss, Jenčura, 6616 divákov
Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis – M. Ljubičič – Kalmár, B. Ľupták (72. Ashiru) – Čmelík (67. Aluku), Malec (58. Divkovič), Pačinda
Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Van Haaren, Ubbink (67. Zubairu) – Paur, Janga (90.+ Antonio Mance), Beridze (83. Azango)

Michalovce s Nitrou bez gólov

MFK Zemplín Michalovce doma remizoval s FC Nitra 0:0. Hosťujúci zverenci Ivana Galáda nezvíťazili už v piatom ligovom zápase po sebe, pričom strelili v spomenutom období iba dva góly. Zemplínčania prerušili sériu štyroch prehier.

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 0:0
ŽK: 31. Kolesár, 88. Grič – 32. Kuník, rozhodovali: Smolák – Hancko, P. Bednár
Michalovce: Kira (61. Bieszczad) – Kolesár, M. Bednár, J. Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník (80. Regáli), I. Žofčák, S. Danko, Božok – Sulley (71. Bragin)
Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Niba, Ján Chovanec – T. Kóňa, A. Fábry (71. Charizopulos), Machovec – R. Valenta (52. Ngeyitala Lola), Balaj, Ivančík (90.+ Abrahám)

Ružomberok zlomil v závere Senicu

Futbalisti FK Senica predĺžili svoju sériu prehier vo Fortuna lige na sedem stretnutí a zostávajú s dvoma bodmi bez kontaktu poslední. V sobotu nestačili doma na MFK Ružomberok, podľahli mu 0:3. O všetkom sa rozhodlo v záverečnej tretine zápasu. V priebehu ôsmich minút sa presadili Nermin Haskič, striedajúci Tihomir Kostadinov a Erik Daniel.

FK Senica – MFK Ružomberok 0:3 (0:0)
Góly: 67. Haskič, 69. Kostadinov, 75. E. Daniel, ŽK: 25. Krč, 67. Vaščák – 71. Kružliak, rozhodovali: P. Kráľovič – Bobko, Hrmo
Senica: Plach – Medveděv, Podhorin, Otrísal, Richtárech (70. A. Kováč) – Sarpei, Krč (79. Smékal), Duga, Rigo. Šefčík – Vaščák (73. Romulo Silva)
Ružomberok: Krajčirík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kunca (46. Kostadinov) – D. Takáč (46. Sapara), Qose, Pikk – E. Daniel, Haskič, Gál-Andrezly (89. Almaský)

Zlaté Moravce si prekvapujúco poradili so Slovanom

Futbalisti Zlatých Moraviec na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Slovana Bratislava 3:2. Výraznou mierou prispel k triumfu domácich brazílsky legionár Ewerton Paixao da Silva, ktorý sa v prvom polčase presadil dvakrát. Tretí a napokon víťazný zásah dosiahol po zmene strán Karol Karlík.

Na priebežných 1:1 vyrovnal Filip Hološko, ten v úvode duelu nahradil Róberta Vitteka. Druhý gól Slovana strelil ďalší muž z lavičky Aleksandar Čavrič. Duel nedohral hosťujúci Dávid Holman, keď inkasoval druhú žltú a následne červenú kartu, v závere ho predčasne nasledoval do šatne František Kubík.

Zlaté Moravce si pripísali prvé víťazstvo po dvoch zápasoch. Slovan sa napriek prehre udržal na druhom mieste v ligovej tabuľke.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1)
Góly: 9. a 45. Ewerton Paixao da Silva, 61. Karlík – 27. Hološko, 62. Čavrič, ŽK: 32. Mateus de Oliveira Silva, 75. Bariš – 11. Čikoš, 53. Holman, 79. L. Droppa, ČK: 71. Holman po druhej ŽK, 90. Kubík (obaja Slovan), rozhodovali: K. Horváth – Vorel, Štrbo, 1816 divákov
Zlaté Moravce: Pavol Kováč – Chren, M. Nikolič, D. Szymonowicz, Karlík – Záhumenský – Ewerton Paixao da Silva (90.+ Horník), Bariš, Gešnábel (85. P. Sládek), Mateus de Oliveira Silva (75. Cléber Nascimento) – Ľ. Urgela
Slovan: Greif – Čikoš (84. F. Kubík), B. Sekulič, Rundič, Chouchoumis – Holman, L. Droppa – V. Savičevič (55. Čavrič), F. Oršula – Vittek (10. Hološko), J. Mareš

Trnava si poradila s Podbrezovou

Futbalisti vedúceho Spartaka Trnava zdolali v domácom stretnutí Podbrezovú poľahky 2:0. Oba góly padli po prestávke. Najprv rozvlnil sieť z priameho kopu v 50. min Ján Vlasko a druhý gól si Horehronci dali sami, keď kapitán Jaroslav Kostelný odkopol vo vlastnej šestnástke loptu za chrbát brankára Martina Kuciaka. Trnava má na čele 8-bodový náskok pred druhým Slovanom Bratislava.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0 (0:0)
Góly: 50. Vlasko, 79. Kostelný (vlastný), ŽK: 14. Martin Tóth – 1. I. Baéz, 45. Krivák, 79. M. Kuciak rozhodovali Ziemba – Chládek, Žákech, 4311 divákov
Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Martin Tóth (46. Hladík), Godál, Janso – A. Sloboda, Pehlivan – Čanturišvili, Vlasko (82. Greššák), Jirka (87. L. Mihálik) – Egho
Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kostelný, Kuc – Viazanko (63. L. Djordjevič), I. Baéz (63. Kopičár), D. Haščák, D. Leško – Bernadina (76. Jedinák) – Rendla