Sľubný rozbeh najlepších strelcov. Zaútočia na rekord?

Slovanista Jakub Mareš a Trenčan Rangelo Janga dvoma gólmi prispeli v sobotu k výhre svojich mužstiev a vedú tabuľku najlepších kanonierov súťaže.

15.10.2017 13:04
Jakub Mareš zo Slovana (v popredí). Foto: SITA, Tomáš Somr
Jakub Mareš Jakub Mareš zo Slovana (v popredí).

Najmä dva presné zásahy českého legionára v službách bratislavského tímu rozhodli o tom, že tri body zostali na Pasienkoch.

Mareš prekonal mladého prešovského brankára Adriána Slančíka, ktorý v lete oslávil iba 18 rokov a v Bratislave zažil ligovú premiéru, dva razy hlavou a otočil v rozpätí desiatich minút nepriaznivý stav v prospech svojho mužstva (z 1:2 na 3:2).

„Bol to pre nás zbytočne ťažký zápas. Mohli sme rozhodnúť už v prvom polčase, mali sme v ňom viacero dobrých šancí, aj ja aspoň tri. Veril som v obrat aj po druhom inkasovanom góle, napokon sme to zlomili a zaslúžene sme vyhrali,“ komentoval stretnutie Mareš.

Po dvanástich kolách sa tešil z gólu už desaťkrát, druhý Janga strelil o jeden menej a spolu unikajú svojim prenasledovateľom. Obaja legionári patrili k popredným strelcom aj v minulom ročníku. Teraz sú však na tom podstatne lepšie a ak by takto pokračovali, môžu zaútočiť aj na strelecký historický rekord.

Vlani si po 12. kole pripísal Mareš šesť gólov a Janga päť, teraz majú obaja v rovnakej etape súťaže po štyri presné zásahy navyše. Sú už úspešnejší ako naposledy po celej jesennej časti, teda po 19 stretnutiach. Po nej Janga skóroval osemkrát a Mareš sedemkrát.

Liga mala v predchádzajúcom ročníku dvoch kráľov strelcov – dvadsaťgólových Soumaha a Hlohovského. Mareš má v aktuálnom ročníku na konte presnú polovicu, hoci súťaž vstúpila len do svojej druhej tretiny. Rekordérom najvyššej súťaže je od jej tretieho ročníka (1995/1996) Róbert Semeník, ktorý to v ňom dotiahol až na 29 gólov.