Trenčín viedol 2:0 aj 3:1, nakoniec si odváža len bod. Nitra zdolala aj DAC

Remíza 3:3 sa zrodila v sobotňajšom zápase Ružomberka s Trenčínom v 6. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Stále platí, že AS neprehral na pôde MFK už desať rokov, ale môže ho mrzieť premrhaný náskok 2:0 aj nevyužité neskoršie vedenie 3:2.

26.08.2017 18:30 , aktualizované: 21:44
Erik Daniel Foto: ,
Sprava: Martin Šulek z AS Trenčín a Erik Daniel z MFK Ružomberok.

Zápas sme sledovali ONLINE

V dueli dvoch účastníkov predkôl Európskej ligy 2017/2018 v 11. min nedosiahol na center z rohového kopu brankár Matúš Macík a Jakub Paur otvoril skóre v prospech hostí. Už o tri minúty bolo 0:2, keď dostal prihrávku pred prázdnu bránku Rangelo Janga a nezaváhal.

Domáci sa však nevzdali. Po góle Štefan Gereca a parádnej strele do šibenice Petra Gála-Andrezlyho bolo päť minút po prestávke vyrovnané. V slušnom stretnutí bez jedinej žltej karty sa Trenčín opäť dostal do vedenia: v 56. min skóroval Antonio Mance. Bod pre Liptákov však zariadil hlavičkou v 84. min Albánec Kristi Qose.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3 (1:2)

• Góly: 25. Gerec, 50. Gál-Andrezly, 84. Qose – 11. Paur, 14. Janga, 56. Mance, bez kariet, rozhodovali: Vlk – E. Weiss, Bobko, 1621 divákov
  • Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich (46. Kupec), D. Kružliak – Qose, T. Kostadinov – E. Daniel, M. Kochan (76. Jonec), Gál-Andrezly – Haskič (59. D. Takáč), Gerec
  • Trenčín: A. Chovan – Skovajsa, Šulek, Šalata (46. Klooster), Kleščík – El Mahdioui – Zubairu, Paur (71. Van Haaren) – Janga (76. Beridze), Antonio Mance, H. Gong

Nitra inkasovala prvý gól, ale vyhrala

Futbalisti FC Nitra zvíťazili nad DAC Dunajská Streda 3:1. Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia zásluhou Erika Pačindu – bol to vôbec prvý gól v sieti Nitry v tejto sezóne. Domáci hráči však v druhej časti otočili vývoj dvoma zásahmi Filipa Balaja a jedným Mariusa Charizopulosa. Nováčik z Nitry zostáva na čele ligovej tabuľky so šestnástimi bodmi zo šiestich duelov, Dunajská Streda je štvrtá.

FC Nitra – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (0:1)

• Góly: 47. a 79. Balaj, 83. Charizopulos – 20. Pačinda, ŽK: 57. T. Kóňa, 84. Charizopulos – 56. M. Ljubičič, 72. T. Huk, rozhodovali: P. Ziemba – Slyško, Ádám
  • Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Vencl, Ján Chovanec – Ivančík (46. Fábry), Šimončič, Kotrík (79. P. Abrahám), T. Kóňa – Balaj, R. Valenta (46. Charizopulos)
  • Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, T. Huk, Šatka, E. Davis – M. Ljubičič – Čmelík (58. Divkovič), Simon Pambou (85. Aluku), Kalmár, Vida (66. B. Ľupták) – Pačinda

Senica vyrovnala v nadstavenom čase

Futbalisti Tatrana Prešov remizovali s tímom FK Senica 2:2. V stretnutí mužstiev, od ktorých sa v tejto sezóne napospol skôr očakávajú záchranárske práce, pritom viedli domáci zeleno-bieli 2:0. Najprv sa presadil po tečovanej strele Roland Černák v 28. min, po štandardnej situácii zblízka aj Issa Adekunle v 61. min.

Záhorákom sa však podarilo vybojovať na ihrisku NTC v Poprade bod. V 69. min znížil hlavou Michal Ranko a vo štvrtej minúte nadstaveného času sa o druhý bod Senice v sezóne postaral Oliver Podhorin.

1. FC Tatran Prešov – FK Senica 2:2 (1:0)

• Góly: 28. Černák, 61. Issa Adekunle – 69. Ranko, 90.+ Podhorin ŽK: 57. Vaščák, 86. A. Kováč (obaja Senica), ČK: 56. J. Bartek – 56. F. Ďuriš, rozhodovali Prešinský – Roszbeck, Jenčura, 353 divákov
  • Prešov: J. Talian – J. Bartek, Udeh, J. Dzurík, R. Kačala (26. Wiezik) – Jacko, P. Katona, T. Sedlák, Streňo (90.+ Dupkala) – Issa Adekunle (81. Keresteš), Čer­nák
  • Senica: Plach – Medvedev, Ranko, Podhorin, Čikoš – Duga (86. Otrísal), M. Rigo (53. Krč), Richtárech, A. Kováč – Vaščák – F. Ďuriš

Michalovce zdolali Zlaté Moravce

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0. O góly víťazného tímu sa postarali Martin Koscelník a Igor Žofčák. Hostia dohrávali od 59. min v desiatich: obranca ViOn-u Martin Chren v tom čase videl druhú žltú kartu.

Michalovce triumfovali v druhom dueli po sebe a so siedmimi bodmi sú siedme, Zlaté Moravce-Vráble majú na piatej priečke o dva body viac.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

• Góly: 17. Koscelník, 60. I. Žofčák, ŽK: 62. Šimčák, 75. Bednár – 27. M. Chren, ČK: 59. M. Chren (ViOn) po druhej ŽK, rozhodovali: Pavlík – Pozor, Jankovič
  • Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, J. Carrillo, Božok – Grič, I. Žofčák – Koscelník, T. Matič (38. Bednár), Šimčák (90. Kolesár) – Bragin (83. Turik)
  • Zlaté Moravce: Pavel Kováč – M. Chren, M. Nikolič, Žembera, Štrbák – L. Kováč, Bariš, Mateus de Oliveira Silva, Orávik (20. Everton Paixao Da Silva) – Gešnábel (64. E. Ujlaky) – Ľ. Urgela (86. Baggio da Costa)
1. Nitra 6 5 1 0 10:1 16
2. Trnava 6 4 0 2 9:7 12
3. Slovan Bratislava 5 3 2 0 11:5 11
4. Dunajská Streda 6 3 2 1 10:8 11