Žilinčania sa odlepili z predposledného miesta. Proti Trnave udreli v závere

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad hráčmi Spartaka Trnava 3:1 v piatkovom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

25.08.2017 20:47
Sprava: Boris Godál z Trnavy a Yusuf Otubanjo... Foto: Ivan Kopčáni, SITA
Yusuf Otubanjo Sprava: Boris Godál z Trnavy a Yusuf Otubanjo zo Žiliny.

Skóre duelu otvoril v 14. min kapitán domácich Michal Škvarka. Jednogólový náskok vydržal „šošonom“ len necelé dve minúty, v 16. min vyrovnal Andrej Kadlec. Na zásahy Yusufa Otubanja z 82. min a Lukáša Jánošíka z nadstaveného času druhého polčasu však hostia nedokázali reagovať a úradujúci majster sa teší z druhého trojbodového zápisu v tejto sezóne.

Žilina je v neúplnej tabuľke na siedmej priečke, v ďalšom kole ju čaká zápas s Podbrezovou. Spartak sa stále drží na druhom mieste za nováčikom z Nitry, ktorého privíta v domácom stretnutí nasledujúceho kola.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 3:1 (1:1)

• Góly: 14. Škvarka, 82. Otubanjo, 90.+ Jánošík – 16. A. Kadlec, ŽK: 55. Otubanjo, 66. Káčer, 66. Vavro – 19. Lukič, 89. Pehlivan, 90.+ Egho, rozhodovali: P. Hrčka – Benko, D. Hrčka, 4689 divákov
  • Žilina: Volešák – Vallo, Vavro, Králik, Mazáň – I. Díaz – Škvarka, Káčer (81. Jánošík) – Špalek, S. Mráz (90. Kaša), Polievka (37. Otubanjo)
  • Trnava: Vantruba – Lukič (85. K. Yilmaz), Martin Tóth, Hladík, Čonka – A. Kadlec, Greššák (14. M. Oravec) – Jirka (46. L. Mihálik), Pehlivan, Čanturišvili – Egho