Liptáci zbíjali na Horehroní, pomohol im kuriózny gól

Hráči MFK Ružomberok zvíťazili v úvodnom stretnutí 5. kola futbalovej Fortuna ligy na ihrisku Podbrezovej 3:1.

18.08.2017 20:35 , aktualizované: 20:41
Podbrezová - Ružomberok Foto: ,
Matej Kochan z Ružomberka a Kamil Kuzma z Podbrezovej počas zápasu 5. kola Fortuna ligy.

V stretnutí dvoch tímov, ktoré v uplynulom ročníku bojovali do posledného kola o účasť v Európskej lige, mali väčšinu zápasu hru pod kontrolou hráči z Liptova. Do vedenia sa dostali v 21. min, keď na konci úspešne zrealizovaného signálu po rohovom kope bol Štefan Gerec.

Po prestávke zvýšil na 2:0 Peter Gál-Andrezly, jeho strelu z uhla pustil za svoj chrbát brankár Martin Kuciak. Situáciu pre klub z Horehronia skomplikoval obranca Ján Krivák, ktorý za štyri minúty inkasoval dve žlté karty a v 62. min musel opustiť ihrisko.

V 78. min vykresal nádej domácich striedajúci Matúš Mikuš, no už o tri minúty sa presadil hráč z lavičky aj na strane Ružomberka – Dalibor Takáč. Ružomberok sa víťazstvom posunul na piate miesto v tabuľke, Podbrezová zostala deviata.

Fortuna liga – 5. kolo

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 1:3 (0:1)

• Góly: 78. M. Mikuš – 21. Gerec, 57. Gál-Andrezly, 81. D. Takáč, ŽK: 22. L. Djordjevič, 58. Krivák – 42. E. Daniel, 60. P. Maslo, 70. M. Kochan, 87. Kunca, ČK: 62. Krivák (Podbrezová) po 2. ŽK, rozhodovali: Očenáš – Mókoš, Vorel, 1695 divákov
  • Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič – Migaľa (46. D. Leško), Kupčík – Viazanko, K. Kuzma, Válovčan (60. M. Mikuš) – Rendla
  • Ružomberok: Macík – P. Maslo (66. Menich), J. Maslo, D. Kružliak – Qose, T. Kostadinov (72. D. Takáč) – E. Daniel, M. Kochan, Gál-Andrezly – Haskič, Gerec (86. Kunca)