Stál 700 000 eur. Do Slovana prichádza Holman

15.08.2017 21:56

Účastník slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 ŠK Slovan Bratislava získal do svojho kádra maďarského stredopoliara Dávida Holmana z VSC Debrecín. Informuje o tom klubový web s dôvetkom, že odstupné za 24-ročného ofenzívneho záložníka je vo výške 700-tisíc eur.

Holman podpísal s vedením „belasých“ štvorročný kontrakt a je pripravený zasiahnuť do sobotňajšieho derby na ihrisku FC Spartak Trnava. V Slovane si bude obliekať dres s číslom 27. Holman v minulosti pôsobil v poľskom Lechu Poznaň či Ferencvárosi Budapešť. Je mládežníckym reprezentantom Maďarska.

„Získavame cennú posilu do našej ofenzívnej formácie. Dávid je kreatívny a veľmi inteligentný futbalista a očakávame, že sa stane tvorcom našej hry. Má výbornú kopaciu techniku, dobré fyzické predpoklady a hlavne myšlienku, ktorú dokáže v zápase realizovať. Môže byť obrovským prínosom pre našu ofenzívnu činnosť. Sledovali sme ho počas uplynulých šiestich mesiacov; záujem sme prejavili už pred sezónou, no vtedy sa transfer ešte nepodarilo zrealizovať,“ uviedol viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík mladší.

„Vo svojom poslednom klube patril medzi opory a pravidelne hrával. Rokovania o jeho prestupe preto neboli jednoduché a trvali pomerne dlho. O Dávida malo záujem viacero klubov a nás teší, že sa nám ho podarilo dotiahnuť do Slovana. Dávida v Slovane vítam a verím, že s Ibrahimom Rabiom utvoria veľmi silnú dvojicu v strede poľa,“ dodal Kmotrík.

#ŠK Slovan Bratislava #Fortuna liga #Dávid Holman
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku