Slovan neudržal vedenie v Senici, Nitra rozstrieľala Prešov a stále neinkasovala

Futbalisti FK Senica si vybojovali bod za remízu 1:1 so Slovanom Bratislava v piatkovom stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

04.08.2017 20:42
Blažej Vaščák sa teší z vyrovnávajúceho gólu do... Foto: SITA, Martin Medňanský
Blažej Vaščák Blažej Vaščák sa teší z vyrovnávajúceho gólu do siete Slovana.

„Belasí“ sa dostali do vedenia už v úvode zápasu gólom Jakuba Mareša z 2. min. Nerozhodný výsledok zariadil zásahom v 81. min skúsený Blažej Vaščák, ktorý podpísal zmluvu so Záhorákmi iba niekoľko hodín pred začiatkom duelu. Slovan zaváhal prvý raz v tomto súťažnom ročníku, kým pre súpera to je premiérový bodový zisk.

Fortuna liga 2017/2018 – 3. kolo:

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

• Góly: 81. B. Vaščák – 2. J. Mareš, ŽK: 23. Romulo, 74. J. Medvedev – 27. L. Droppa, 38. Rundič, 42. Hološko, rozhodovali: Marhefka – D. Hrčka, Ádám, 1353 divákov
  • Senica: Plach – Otrísal, Ranko, Jarabica, J. Medvedev – Richtárech – Pentecost Ikedinachi Obiechina, J. Krč (77. Červeňák), B. Vaščák (85. Reľovský), Martišiak – Romulo Silva (65. Smékal)
  • Slovan: Greif – Kotula, Saláta, Rundič, Sekulič – Schet (79. F. Oršula), L. Droppa (62. De Kamps), V. Savičevič (86. De Sa), Hološko – J. Mareš, Čavrič

Nováčik je stále bez inkasovaného gólu

Futbalisti nováčika najvyššej slovenskej súťaže FK Nitra triumfovali nad 1. FC Tatran Prešov na jeho detašovanej pôde v Poprade hladko 4:0 v piatkovom zápase 3. kola.

Po bezgólovom prvom polčase Nitrania začali s demoláciou Prešova v 59. min gólom niekdajšieho slovenského reprezentanta Tomáša Kóňu. V 70. min zvýšil na 2:0 pre hostí Róbert Valenta a o štyri minúty neskôr sa strelecky presadil jeho spoluhráč Ján Chovanec. Gólovú bodku za stretnutím napísal v 83. min Miloš Šimončič. Zásahom si vynahradil situáciu, ktorá sa udiala o niekoľko minút skôr, keď nepremenil pokutový kop.

Nitra je po troch kolách stále bez inkasovaného gólu, má na konte dve víťazstvá a jednu remízu. Prešovčania získali doposiaľ tri body, keď zvíťazili nad úradujúcim šampiónom MŠK Žilina.

1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 0:4 (0:0) – hralo sa v NTC Poprad

• Góly: 59. T. Kóňa, 70. R. Valenta, 74. Ján Chovanec, 83. Šimončič, ŽK: 77. Udeh – 21. T. Kóňa, rozhodovali: Očenáš – Vorel, Ferenc
  • Prešov: J. Talian – R. Kačala, J. Dzurík, Udeh, Miliutin – A. Lénárt (67. Hovančík), T. Sedlák – Grešák, P. Katona, Issa Adekunle – Wiezik (75. Špyrka)
  • Nitra: Hroššo – Ivančík (66. Aurelien Ngeyitala), Kuník, R. Križan, Niba – Šimončič, T. Kóňa, Ján Chovanec, Kotrík – Balaj (79. Charizopulos), R. Valenta (84. Steinhübel)