Tambe skončil v Trnave. Spartak vymenil za druhú tureckú ligu

01.08.2017 11:03

Kamerunský futbalový útočník Robert Ndip Tambe nebude pokračovať vo svojej kariére v FC Spartak Trnava. Zamieril k tureckého druholigistovi Adana Demirspor, s ktorým podpísal dvojročnú zmluvu.

Robert Ndip Tambe z FC Spartak Trnava.
Robert Ndip Tambe z FC Spartak Trnava. Autor: SITA, Martin Havran

„Situácia okolo prestupu vznikla najmä po stretnutí s Podbrezovou, keď Tambe vedeniu klubu oznámil, že nehodlá predĺžiť zmluvu a viac nechce nastupovať za červeno-čierne farby. Kontrakt má iba do konca jesennej časti,“ uvádza sa v stanovisku Spartaka na oficiálnom webe, ktoré pokračuje nasledovne:

„Na základe týchto skutočností mu dal klub súhlas vycestovať do Turecka, kde v posledných dňoch rokuje o podmienkach svojho prípadného transferu. Ak sa správy potvrdia, Robert posilní mužstvo druhej tureckej ligy Adana Demirspor. Z pohľadu Spartaka je budúcnosť Roberta Tambeho stále nejasná.“

Hráč zatiaľ Spartak o svojom prestupe oficiálne neinformoval. „Stretol som sa s prezidentom klubu a rozhodol som sa pre Adana Demirspor. Som ohromený podporou fanúšikov klubu,“ citoval 23-ročného kamerunského útočníka portál hurriyet.com. Desaťnásobný reprezentant svojej krajiny prišiel do Trnavy začiatkom roka 2016. Za Spartak odohral vo Fortuna lige 39 zápasov a strelil 6 gólov.

#Spartak Trnava #Fortuna liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
31,99
Perla farebné tulipány a gerbery

Perla farebné tulipány a gerbery

19,99
Moss wall black grey

Moss wall black grey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk