Ružomberok rozstrieľal Senicu

Futbalisti MFK Ružomberok triumfovali nad FK Senica 4:0 na Štadióne pod Čebraťom v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

30.07.2017 21:14
Dominik Kružliak, Peter Gál-Andrezly Foto: ,
Hrdina zápasu Dominik Kružliak (vpravo) na archívnej fotke s Petrom Gál-Andrezlym.

Záhoráci hrali od 23. min v oslabení o vylúčeného Olivera Podhorina, ktorý dostal dve žlté karty v priebehu ôsmich minút. Už po troch minútach využil „presilovku“ Dominik Kružliak po centri kapitána „Ruže“ Mareka Saparu. V 29. min mohol zvýšiť Miloš Lačný, ale z pokutového kopu netrafil bránku senického gólmana Františka Placha.

Pred koncom prvého polčasu ukázal český arbiter Pavel Ochotnický opäť na značku pokutového kopu pred senickou bránkou, Dominik Kružliak sa chopil príležitosti a strelil svoj druhý gól v zápase. V 58. min zvýšil po centri Erika Daniela z pravej strany bosniansky útočník Nemrin Haskič. Konečný rezultát duelu stanovil v 74. min Miloš Lačný, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore a prekonal bezmocného Placha.

Posledný slovenský zástupca v pohárovej Európe Ružomberok si triumfom napravil chuť po neúspešnom prvom kole, v ktorom podľahol Zlatým Moravciam 1:2. Senica je aj naďalej bez bodového zisku, v úvodnom ligovom zápase boli nad sily jej futbalistov hráči Trenčína.

MFK Ružomberok – FK Senica 4:0 (2:0)

• Góly: 26. a 44. D. Kružliak (druhý z pok. kopu), 58. Haskič, 74. Lačný, ŽK: 45.+ Kostadinov, 87. Kunca – 15. Podhorin, 23. Otrísal, 42. Ranko, ČK: 23. Podhorin (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Ochotnický (ČR) – Hancko, Hrmo (obaja SR), 1394 divákov
  • Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak – E. Daniel (75. Kunca), Sapara (66. D. Takáč), Qose, Kostadinov – Š. Gerec, Haskič (66. Gál-Andrezly), Lačný
  • Senica: Plach – Otrísal, Podhorin, Ranko, J. Medvedev – Richtárech, Červeňák – Martišiak (61. Reľovský, 84. J. Krč), M. Rigo, A. Kováč (61. Kosorín) – F. Ďuriš
1. Slovan Bratislava 2 2 0 0 7:2 6
2. Trnava 2 2 0 0 3:1 6
. Dunajská Streda 2 2 0 0 3:1 6
4. Nitra 2 1 1 0 1:0 4
5. Ružomberok 2 1 0 1 5:2 3
6. Trenčín 2 1 0 1 3:3 3