Extrenčan Rabiu sa vracia na Slovensko. Slovan zaňho zaplatil rekordnú sumu

27.06.2017 20:50

Nigérijský futbalista Ibrahim Rabiu prestúpil z popredného belgického klubu KAA Gent do Slovana Bratislava za jeden milión eur, čím sa stal najdrahším hráčom prichádzajúcim do najvyššej slovenskej súťaže.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar podpísal s vedením „belasých“ štvorročný kontrakt. Slovan o tom informuje prostredníctvom svojho webu. Rabiu pôsobil na Slovensku v rokoch 2014 – 2016, keď si obliekal dres AS Trenčín, za ktorý odohral 46 duelov a strelil 10 gólov. V sezóne 2015/2016 figuroval v najlepšej jedenástke súťaže.

„Sme nesmierne šťastní, že sme získali tohto špičkového hráča. Chceli sme ho už počas jeho pôsobenia v Trenčíne, počiatočné rokovania s belgickým Gentom sme viedli už od januára tohto roka,“ povedal pre web Slovana viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší.

„Prezradím, že to nie je posledný veľký prestup, do stredu poľa totiž plánujeme priviesť ešte jedného špičkového futbalistu. Chceme verejnosti a fanúšikom jasne ukázať, že Slovan plní ambíciu posunúť sa na európsku úroveň,“ dodal Kmotrík.

„Po sezóne som mal rôzne možnosti, no jednoznačne som sa rozhodol pre Slovan. Cítil som, že klub ma veľmi chce. Na Slovensku som už dva roky pôsobil, takže viem, čo tento klub v krajine znamená a aké má meno. Mám tie najvyššie ambície – vyhrávať zápasy i trofeje v belasom drese,“ vyhlásil trojnásobný nigérijský reprezentant Rabiu, ktorý v Gente nenaplnil očakávania a v uplynulej sezóne odohral iba štyri stretnutia. Prešiel aj Sportingom Lisabon, Celticom Glasgow či PSV Eindhoven.

Prestížny magazín World Soccer ho v roku 2007 zaradil do elitnej päťdesiatky nádejných talentov vedno s Garethom Balom, Sergiom Agüerom, Ángelom Di Maríom či Karimom Benzemom. V spomenutom poradí predstihol napríklad Toniho Kroosa, Mesuta Özila či Ivana Rakitiča.

#ŠK Slovan Bratislava #KAA Gent #Ibrahim Rabiu #AS Trenčín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk