Hral v Turíne, Janove i Frankfurte. Rossi povedie Dunajskú Stredu

11.06.2017 16:57
dac Dunajská Streda, Podbrezová, pavol šafranko
Dunajská Streda. Autor: ,

Talian Marco Rossi sa stal nástupcom Csabu Lászlóa na pozícii hlavného trénera tímu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Vedenie klubu to potvrdilo na svojom oficiálnom webe. Potvrdili sa tak informácie z piatka, keď o tomto kroku informovala talianska verzia portálu goal.com s odvolaním sa na Sky Sport.

Niekdajší obranca FC Turín, Sampdorie Janov či Eintrachtu Frankfurt Marco Rossi podpísal kontrakt na dva roky. Päťdesiatdvaročný kormidelník pred dvoma týždňami získal maďarský ligový titul s Honvédom Budapešť a prenikol s ním do Ligy majstrov, šéfom lavičky Honvédu bol od februára 2015.

Predtým viedol mužstvo tohto maďarského klubu od júla 2012 do apríla 2014. Rodák z Druenta počas aktuálneho týždňa priznal ponuky z Maďarska a Slovenska. Podľa správy na oficiálnom webe klubu sa Rossi stal dvadsiatym tretím trénerom DAC-u v prvoligovej histórii tohto družstva.

Odchádzajúci rumunský tréner s maďarskými koreňmi a nemeckým pasom Csaba László prevzal tím zo Žitného ostrova v októbri 2016 po 12. kole práve skončenej sezóny, keď nahradil dovtedajšieho kormidelníka Krisztiána Németha.

Mužstvo viedol v dvadsiatich ligových a dvoch pohárových stretnutiach. Vo Fortuna lige s ním skončil na siedmom mieste, so Slovnaft Cupom sa rozlúčili jeho zverenci vo štvrťfinále.

#DAC Dunajská Streda #Marco Rossi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk