V Dunajskej prišlo na zápas vyše 7-tisíc divákov. Videli remízu s Podbrezovou

Futbalisti Dunajskej Stredy na vlastnom ihrisku v priamom súboji o Európsku ligu remizovali s hráčmi Podbrezovej 2:2 v nedeľňajšom stretnutí 31. kola slovenskej Fortuna ligy.

14.05.2017 16:34
Pablo Joaquin Podio Foto: ,
Pablo Joaquin Podio z ŽP Šport Podbrezová (vpravo) a Esmerald Aluku z FK DAC 1904 Dunajská Streda.

Domáci pritom dvakrát viedli. Na gól Pavla Šafranka v prvom polčase odpovedal Matúš Mikuš. Po zmene strán sa DAC opäť ujal vedenia, keď sa presadil Kristopher Vida.

Náskok Dunajskej Stredy však netrval dlho, tak isto ako v prvom dejstve hostia vyrovnali už po štyroch minútach – tentokrát skóroval Endy Opoku Bernadina. K pohárovej Európe je najbližšie štvrtá Podbrezová s náskokom štyroch bodov pred Dunajskou Stredou a Trenčínom. Siedma Trnava zaostáva o 5 bodov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:1)

Góly: 24. P. Šafranko, 49. Vida – 28. M. Mikuš, 63. Bernadina, ŽK: 16. T. Huk, 45. Ľ. Michalík, 82. Kontár – 34. M. Turňa, 38. Kostelný, rozhodovali: Pavlík – Slyško, Weiss, 7139 divákov
Dunajská Streda: M. Slávik – M. Živkovič, Ľ. Michalík (85. Sarr), T. Huk, Davis Grajales – Ljubičič – Vida, B. Ľupták (71. Mervo), Aluku (64. Kontár), Pačinda – P. Šafranko
Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kostelný, Migaľa (66. Magda) – Kupčík, Podio – Viazanko, M. Kochan (90. Káčerík), Bernadina – M. Mikuš (77. K. Kuzma)

1. Žilina 28 21 4 3 74:24 67
2. Slovan Bratislava 28 17 3 8 49:30 54
3. Ružomberok 28 13 7 8 52:38 46
4. Podbrezová 28 12 9 7 34:26 45
5. Dunajská Streda 28 10 11 7 36:31 41
6. Trenčín 28 12 5 11 46:46 41