Slovan otočil duel s Prešovom a zabezpečil si druhé miesto

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad tímom 1. FC Tatran Prešov 3:1 v piatkovom zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže a v konečnej tabuľke Fortuna ligy 2016/2017 obsadia druhé miesto.

12.05.2017 21:20
aleksandar čavrič, šk slovan bratislava, tatran... Foto: ,
Zľava: Aleksandar Čavrič z Slovana a Lukáš Micherda z Prešova.

Skóre na Pasienkoch otvoril v 16. min hosťujúci Erik Streňo, no o desať minút z pokutového kopu vyrovnal Seydouba Soumah.

V prvom polčase sa presadil aj holandský obranca „belasých“ Ruben Ligeon, víťazstvo domácich potvrdil hlavičkou päť minút pred koncom duelu Milan Rundič. Tatran Prešov má na konte 18 bodov a v tabuľke mu patrí jedenásta priečka.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (2:1)

• Góly: 26. Soumah (z pok. kopu), 38. Ligeon, 85. Rundič – 16. Streňo, ŽK: 28. B. Sekulič, 75. Rundič – 19. R. Kačala, 83. Hovančík, 90.+ Streňo, rozhodovali: R. Weiss – Hancko, Peter Kováč, 611 divákov
  • Slovan: Greif – F. Oršuľa, B. Sekulič, Rundič, Ligeon – Damnjanovič, T. Kóňa (87. Rigo) – De Sa (72. Pinte), Soumah, Priskin (87. F. Ďuriš) – Čavrič
  • Prešov: J. Talian – Petko, J. Bartek, J. Dzurík, R. Kačala (85. J. Rolinc) – Trebuňák (62. Dupkala), Hovančík, Keresteš, A. Leško – P. Katona – Streňo

1. Žilina 27 20 4 3 71:22 64
2. Slovan Bratislava 28 17 3 8 49:30 54
3. Podbrezová 27 12 8 7 32:24 44
4. Ružomberok 27 12 7 8 50:37 43
5. Trenčín 28 12 5 11 46:46 41
6. Dunajská Streda 27 10 10 7 34:29 40