Trenčín ukončil víťaznú sériu nového majstra zo Žiliny

Futbalisti Trenčína vlastnom ihrisku zdolali hráčov už majstrovskej Žiliny 2:1 v piatkovom stretnutí 29. kola slovenskej Fortuna ligy 2016/2017.

28.04.2017 20:10
mšk žilina, Michal Škvarka, as trenčín Foto: ,
Michal Škvarka v popredí. Trenčania privítali hráčov Žiliny potleskom.

Vedenia sa ujali Žilinčania v 21. min gólom Ramila Šejdajeva. Domáci vyrovnali o desať minút neskôr, keď sa presadil Giorgi Beridze. Dokonalý obrat zavŕšil víťaz predchádzajúcich dvoch súťažných ročníkov FL v druhom polčase – svojím trinástym zásahom v sezóne rozhodol Rangelo Janga.

Trenčín sa zásluhou zisku troch bodov posunul na štvrtú priečku v priebežnej ligovej tabuľke. Žilina prehrala po sérii štyroch víťazstiev, nebodovala iba tretíkrát v ligovom ročníku 2016/2017.

AS Trenčín – MŠK Žilina 2:1 (1:1)

• Góly: 31. Beridze, 66. Janga – 21. Šejdajev, ŽK: 85. Lawrence – 55. Hlohovský, 62. Vavro, rozhodovali: Sedlák – Ferenc, Pozor, 2592 divákov
  • Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu (90.+ Udeh) – Paur, Ubbink – Kvocera (62. Klooster), Janga (86. Jance), Beridze
  • Žilina: Volešák – Jaramillo Herrera (64. R. Mazáň), Vavro, Kaša, Holúbek – Iván Santiago Díaz (S. Mráz), Škvarka, Káčer – Špalek, Šejdajev, Hlohovský (71. L. Jánošík)