mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapavíťazBoasson Hagen19. etapavíťazBodnar20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Majster doma zdolal Michalovce. Trnava vyhrala v Podbrezovej

12.03.2017 18:30
Rangelo Janga
Zľava: Hráči AS Trenčín Rangelo Janga a Desley Ubbink sa raduje z gólu na 1:1 počas 23. kola jarnej časti Fortuna ligy 2016/2017 v zápase medzi AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce. Autor: ,

Futbalisti AS Trenčín triumfovali nad Michalovcami 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Úradujúci majster síce od 13. min prehrával gólom Kristjana Kushtu, ale už o dve minúty vyrovnal kanonier AS Rangelo Janga. V 19. min poslal Trenčín do vedenia Usman Adekunle Issa a v 41. min zvýšil Cornelis Petrus Ubbink.

Rezultát duelu stanovil minútu pred koncom prvého polčasu Jakub Paur. Trenčín si napravil chuť po tohtotýždňovom neúspechu proti Slovanu a vyradení zo Slovnaft Cupu, vo Fortuna lige zvíťazil v druhom zápase po sebe. Naopak Michalovce natiahli sériu ligových prehier už na tri stretnutia, ale v stredu zdolali v pohárovom stretnutí Liptovský Hrádok a postúpili do semifinále.

Futbal – Fortuna liga 2016/2017 – 23. kolo – nedeľa:

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)
Góly: 15. Janga, 19. Issa Adekunle, 41. Ubbink, 44. Paur – 13. Kushta, ŽK: 50. Kleščík – 58. Vajs, 60. Kristi Qose, rozhodovali: Ziemba – Slyško, D. Hrčka, 2142 divákov
Trenčín: Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. M. Šulek), Keston Julien – Paur (81. Halgoš) – Ubbink, Zubairu – Issa Adekunle, Janga, Beridze (75. M. Klooster)
Michalovce: P. Macej – Kristi Qose (80. M. Kolesár), Kavka, T. Sedlák, Šimčák – Grič – Serečin, S. Danko (69. A. Leško), Dimitriadis, Regáli (46. Vajs) – Kushta

Podbrezová stále bez triumfu

Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali nad Podbrezovou 1:0. Jediný gól zápasu a vôbec prvý „andelov“ v jarnej časti strelil v 50. min rakúsky útočník v drese Trnavy Kubilay Yilmaz. Trnava zvíťazila prvýkrát po štyroch stretnutiach a v tabuľke im patrí piate miesto.

„Železiari“ nezískali plný počet bodov už šesť duelov po sebe. Podbrezová v jarnej časti Fortuna ligy ešte netriumfovala – na svojom konte má tri remízy a jednu prehru. Prekvapenie najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 2016/2017 stále okupuje tretie miesto tabuľky.

ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Gól: 50. K. Yilmaz, ŽK: 43. P. Vajda, 84. Polievka – 7. Martin Tóth, 69. Jirka, 87. Čögley, rozhodovali: P. Hrčka – Pozor, Perát
Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kupčík, L. Djordjevič – P. Vajda, Podio – Polievka, K. Kuzma (70. M. Mikuš), M. Kochan – Opoku Bernadina
Trnava: A. Jakubech – Čögley, Godál, M. Oravec, Čonka – Martin Tóth – Jirka (90.+ L. Mihálik), Greššák, Bello (90.+ Dubec), A. Sloboda – Tambe (42. K. Yilmaz)