Skorý jarný futbalový štart divákov neprilákal

Futbalisti Spartaka Trnava v tomto ročníku najvyššej súťaže ani raz nezavítajú do Michaloviec. Všetky tri zápasy odohrajú doma alebo na neutrálnej pôde.

22.02.2017 16:28
Prešov, Slovan Foto: ,
Hráči Prešova a Slovana Bratislava pred zápasom na ihrisku v Poprade.

Už teraz je však jasné, že v minisúboji s východniarmi budú neúspešní. V utorok v dohrávke 20. kola prehrali druhý vzájomný zápas ročníka (0:2). Na jeseň ich Michalovčania zaskočili aj na Štadióne Antona Malatinského, kde takisto získali tri body (3:2). Aj tretí vzájomný zápas sa uskutoční v Trnave.

Kým doma im nestačili ani dva góly na víťazstvo, v utorok brankára súpera neprekonali, hoci si vypracovali viaceré šance. „Boli sme tentoraz efektívni. Z dvoch striel sme dali dva góly,“ bilancoval spokojný michalovský tréner Anton Šoltis. Podľa neho mali jeho zverenci v prvom polčase rešpekt zo súpera, ale po prestávke sa zlepšili, strelili oba góly.

„V prvom polčase sme boli veľmi zakríknutí. Verím, že v ďalších zápasoch to bude už lepšie. S pribúdajúcimi skúsenosťami získajú hráči viac pohody,“ doplnil.

Zlý jarný štart trnavského Spartaka ohrozuje jeho hlavný cieľ – vybojovať si miestenku do Európskej ligy. O to viac, že mužstvá pred ním – Slovan Bratislava i Podbrezová – bodovali. Trnavčania tak strácajú na štvrtom mieste na týchto súperov deväť bodov.

Stretnutie so Zemplínom odohrali na popradskom štadióne, pretože na michalovskom pripravujú vyhrievanie trávnika. Aj to bol akiste jeden z dôvodov, že súboj videlo len 689 divákov, najmenej v jarnej premiére. Napriek tomu, že v tomto kole sa hralo v Poprade ešte jedno stretnutie (Prešov – Slovan 0:2) a na ňom bola rekordná návšteva kola. Slovo „rekordná“ vyznieva dosť rozpačito, pretože v hľadisku narátali len 1585 ľudí.

Pravda, návštevy v úvodnom jarnom kole boli celkovo slabé, videlo ho len 5240 fanúšikov. Je to jasne najmenej v doterajšom priebehu ročníka, čo natoľko neprekvapuje, keďže sa v ňom po odstúpení Myjavy prvý raz hralo len päť zápasov (voľno mali Trenčania). Ale aj priemer na stretnutie, ktorý už je porovnateľný s predchádzajúcimi kolami, je jasne najnižší – 1048. Doteraz najmenej divákov zavítalo na zápasy 12. kola – s priemerom 1520 na stretnutie.

Nikdy doteraz sa jarná časť súťaže nerozbehla na slovenských futbalových štadiónoch v takom skorom termíne. Po tradičných dlhých zimných prestávkach sa v úvode jari v minulosti prejavoval vyšší futbalový hlad priaznivcov po ligovom futbale, v tomto smere bolo uplynulé kolo výnimkou.

Aj porovnanie s predchádzajúcimi ročníkmi, odkedy sa súťaž hrá týmto systémom, potvrdzuje negatívny trend a výrazný pokles návštevnosti. Nikdy doteraz nepadla v prvom jarnom kole priemerná návšteva pod dvojtisícovú hranicu.