Slovan opäť prekvapil. Talentovaný Zreľák mieri do Česka

06.09.2016 17:50
Adam Zreľák
Adam Zreľák v reprezentačnom drese. Autor: ,

Futbalový ŠK Slovan Bratislava získal v závere prestupového obdobia do kádra dvoch hráčov a jedného uvoľnil.

Do tímu „belasých“ pribudli 22-ročný srbský útočník Aleksandar Čavrič z belgického KRC Genk a o rok starší španielsky obranca Vernon de Marco Morlacchi, ktorý bude v Bratislave na polročnom hosťovaní z konkurenčného MFK Zemplín Michalovce. Do českého FK Jablonec zamieril reprezentant SR do 21 rokov Adam Zreľák. Informuje o tom oficiálny web Slovana.

„Chceli sme doplniť posty, kde sme nemali dostatok alternatív. Do útoku prichádza veľmi talentovaný srbský mládežnícky reprezentant Aleksandar Čavrič, ktorý má skúsenosti z európskeho futbalu i mládežníckych šampionátov. Počítame s ním na hrot útoku, môže nastúpiť aj na krídle. Ďalšou novou tvárou je mladý stopér Vernon de Marco Morlacchi, ktorý na Slovensku pôsobí štyri roky a prichádza na hosťovanie z Michaloviec. Ak nás presvedčí svojimi výkonmi, budeme môcť uplatniť opciu na trvalý prestup. Náš káder opúšťa Adam Zreľák. Adamovi som ponúkol novú štvorročnú zmluvu, náš návrh však neakceptoval a rozhodol sa pre inú možnosť. Chcem sa mu veľmi pekne poďakovať za výkony a nasadenie v zápasoch v drese Slovana a želám mu všetko dobré v novom pôsobisku,“ povedal člen predstavenstva a viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší.

Aleksandar Čavrič, stabilný člen základnej zostavy srbskej reprezentácie do 21 rokov, podpísal s vedením Slovana štvorročný kontrakt. Väčšiu časť uplynulej sezóny strávil na hosťovaní v dánskom AGF Aarhus.

Stopér Vernon de Marco Morlacchi pôsobí na Slovensku od roku 2012, vtedy prišiel do Michaloviec. Vo Fortuna lige odohral 34 zápasov, strelil päť gólov. Na prelome júla a augusta absolvoval skúšku v španielskom druholigovom klube UD Levante.

Dvadsaťdvaročný útočník Adam Zreľák, s piatimi presnými zásahmi najlepší strelec tímu SR „21“ v prebiehajúcej kvalifikácii o postup na budúcoročné ME tejto vekovej kategórie do Poľska, bude pokračovať vo svojej kariére v najvyššej českej dlhodobej súťaži. Zreľák prišiel do Slovana Bratislava počas zimnej prestávky v sezóne 2014/2015, v belasom drese odohral 41 zápasov a strelil 13 gólov.

#ŠK Slovan Bratislava #Jablonec #Adam Zreľák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk