Slovan s novým trénerom zdolal Žilinu, prvý gól i víťazstvo Prešova

Nový srbský kormidelník futbalistov ŠK Slovan Bratislava Ivan Vukomanovič si v sobotu večer pripísal víťaznú premiéru na lavičke "belasých".

20.08.2016 21:28
Ivan Vukomanovič Foto: ,
Nový tréner Slovana Bratislava Ivan Vukomanovič (vľavo) a jeho náprotivok z lavičky Žiliny Adrián Guľa.

Jeho zverenci zdolali v šlágri 6. kola Fortuna ligy MŠK Žilina tesne 1:0. Klub spod Dubňa prišiel o líderské postavenie v tabuľke najvyššej súťaže, na ktoré sa dostala Podbrezová. Po bezgólovom prvom polčase sa v 67. min na Pasienkoch postaral o víťazstvo Slovana guinejský stredopoliar Seydouba Soumah, ktorý prekonal žilinského brankára Miloša Volešáka. Úradujúci vicemajster sa posunul na 3. miesto v ligovej klasifikácii, na druhú Žilinu má jednobodový odstup.

„V prvom rade chcem vysloviť uznanie Žiline. Nie náhodou bola pred týmto zápasom lídrom tabuľky, je to kvalitný tím. Jediná možnosť, ako sme mohli uspieť, bola dobrá organizácia hry. Zvládli sme to, aj keď nie všetko sa nám darilo. Verím, že časom pridáme aj lepšiu hru smerom dopredu. Dnes som však na chalanov hrdý, ukázali charakter a víťaznú mentalitu,“ skonštatoval na tlačovej besede 39-ročný Vukomanovič po trojbodovom úspechu, prepis jeho slov priniesol oficiálny web ŠK Slovan.

Odborník z Belehradu nespravil v slovanistickej zostave ani rozostavení 4–2–3–1 nijaké prevratné zmeny v porovnaní so svojím cyperským predchodcom Nikodimosom Papavasiliouom. „V kabíne som našiel partiu hráčov rôznych národností a pováh. Zatiaľ len zisťujem ich silné a slabé stránky. Každý z nich však musí mať kvalitu, keď sú tu. Musím ich dobre spoznať z futbalovej i osobnostnej stránky. Až potom môžeme jednoznačne povedať, ako sa budeme chcieť posúvať ďalej,“ doplnil po úspešnej premiére Ivan Vukomanovič.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:0 (0:0)

• Gól: 67. Soumah, ŽK: 89. Soumah – 72. Pečovský, 74. Vavro, 84. Káčer, rozhodovali: P. Hrčka – Balko, Benko
  • Slovan Bratislava: J. Mucha – J. Kotula, Saláta, Sekulič, Ligeon (79. F. Oršula) – De Kamps (65. G. Scott), V. Savičevič – Schet (68. Cléber), Soumah, F. Kubík – Priskin
  • Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Iván Santiago Díaz, Pečovský, Škvarka (62. Káčer) – Špalek, Otubanjo (50. M. Ceesay), Hlohovský (76. Mandiangu)

Myjava v súboji dvoch Spartakov remizovala s Trnavou

Futbalisti Spartaka Myjava remizovali so Spartakom Trnava 1:1. Obidva góly padli v prvom polčase, skóre otvoril v 20. minúte prudkou strelou zvnútra pokutového územia hosťujúci Anton Sloboda, na jeho zásah odpovedal v závere prvého dejstva umiestneným pokusom Peter Sládek. V druhom polčase boli aktívnejší Trnavčania, v 83. min Ivan Schranz síce prekonal Matúša Hrušku, ale rozhodca odpískal ofsajd. Myjava nezvíťazila ani v druhom domácom zápase novej ligovej sezóny, na druhej strane Trnava vonku ešte neprehrala.

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

• Góly: 43. P. Sládek – 20. A. Sloboda, ŽK: 33. I. Schranz, 63. E. Halilovič (obaja Trnava), rozhodovali: Vlk – Mókoš, Kováč, 2269 divákov
  • Myjava: Matúš Hruška – L. Beňo, Ostojič, P. Pavlík, Machovec (69. Copko) – Duga, T. Kóňa – Brigant, P. Sládek (81. Marček), Kukoľ – Ľ. Kolár (58. Sabler)
  • Trnava: A. Jakubech – A. Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Bello, A. Sloboda – I. Schranz, E. Halilovič (90.+ Jirka), Mikovič – Tambe (81. Éder Araújo)

Michalovce strelili gól po 453 minútach a zvíťazili

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad FC DAC 1904 Dunajská Streda tesne 1:0. Okrem zisku troch bodov potešila „východniarov“ aj skutočnosť, že skórovali po 453 minútach. Hrdinom sa stal Martin Koscelník, ktorý sa v 60. min najlepšie zorientoval v šestnástke hosťujúceho mužstva a rozhodol o osude zápasu. Tím zo Žitného ostrova stále čaká na plný bodový zápis v tejto sezóne Fortuna ligy.

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)

• Gól: 60. Koscelník, ŽK: 57. T. Sedlák, 64. Šimčák – 37. P. Nagy, 64. Šabala, 64. Ljubičič, 66. Štepanovský, 88. Szarka, rozhodovali: Valášek – Tomčík, Ferenc
  • Michalovce: P. Macej – Marcos Pérez, Vernon De Marco Morlacchi, Sipľak, Šimčák – T. Sedlák – Kunca, I. Žofčák, Mensah (89. Grič), Koscelník (90.+ A. Leško) – Škutka (86. Kushta)
  • Dunajská Streda: Tofiloski – Štepanovský, T. Huk, Kwin, Brašeň – Polievka (65. R. Černák), P. Nagy (74. B. Ľupták), Ljubičič, Pačinda (81. K. Vida) – Šabala – Szarka

O výhre Prešova rozhodol Leško

Futbalisti nováčika z Prešova dosiahli prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži 2016/2017, keď zdolali na domácom ihrisku hráčov Zlatých Moraviec-Vrábel tesne 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 61. min Dávid Leško utešenou strelou spoza pokutového územia, na trávnik sa dostal len dve minúty pred presným zásahom. Bol to vôbec prvý gól Prešovčanov v novom ročníku elitnej slovenskej súťaže, na konte majú štyri body rovnako ako ich sobotňajší súper.

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

• Gól: 61. D. Leško, ŽK: 79. P. Jacko, 85. R. Kačala – 24. Obročník, 25. Bariš, 80. Konnsimbal, 82. Ranko, rozhodovali: Glova – Slyško, D. Hrčka, 1408 divákov
  • Prešov: Talian – Streňo, Dzurík, J. Bartek, Bujňák – P. Jacko, D. Keresteš – L. Kubus (70. R. Kačala), P. Katona (59. D. Leško), Ashiru – J. Rolinc (83. Hector Tubonemi)
  • Zlaté Moravce: Pavel Kováč – M. Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér – Obročník (66. Konnsimbal) – Orávik, Bariš, Válovčan (59. Rejdovian), T. Kostadinov – Guilavogui

Podbrezová zvíťazila v Senici a je lídrom súťaže

Futbalisti Podbrezovej pokračujú v najvyššej slovenskej súťaži vo skvelej fazóne, v sobotňajšom dueli zvíťazili na ihrisku Senice 1:0 gólom Michala Breznaníka už z druhej minúty. Navrátilec v zostave „železiarov“ ušiel po ľavej strane obrancom a krížnou strelou po zemi prekonal Michala Šullu. Podbrezová ako jediná z 12-členného ligového pelotónu ešte neokúsila v tejto sezóne trpkosť prehry a vedie tabuľku Fortuna ligy o jeden bod pred Žilinou. Senica zakopla po sérii troch víťazstiev.

FK Senica – ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)

• Gól: 2. Breznaník, ŽK: 32. Pillár, 41. Březina, 60. Šulla, 87. M. Kratochvíl – 54. M. Kochan, 63. Viazanko, 74. P. Šafranko, rozhodovali: Sedlák – Lieskovský, Žákech, 1645 divákov
  • Senica: Šulla – I. Gončar (29. Turyna), Březina, Pillár, A. Delgado – Blažek (38. Quaye) – M. Kratochvíl, Pirulo – J. Kosorin, S. Mráz (84. Astray), Ebwelle
  • Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič – P. Vajda, M. Kochan (60. K. Kuzma) – Viazanko (90.+ J. Pančík), Podio, Breznaník (65. P. Šafranko) – Opoku Bernadina
1. ŽP Šport Podbrezová 6 4 2 0 6:1 14
2. MŠK Žilina 6 4 1 1 12:6 13
3. ŠK Slovan Bratislava 6 4 0 2 10:9 12
4. MFK Ružomberok 5 3 1 1 10:7 10
5. FC Spartak Trnava 6 2 3 1 8:6 9
6. FK Senica 6 3 0 3 7:5 9