Žilina nestačila ani na Michalovce

Futbalisti MŠK Žilina nezískali na jar ešte ani bod. Po prekvapujúcej prehre s poslednou Skalicou, podľahli v piatok v predohrávanom zápase 22. kola aj doma druhému nováčikovi, predposledným Michalovcami 2:3 (2:2).

04.03.2016 20:10
filip hlohovský, perez marcos calero, mšk... Foto: ,
Zľava: Obranca Perez Marcos Calero z MFK Zemplín Michalovce a záložník Filip Hlohovský z MŠK Žilina.
debata (4)

Žilinčania bez kapitána Pečovského dva razy viedli, ale súper dokázal vždy odpovedať, na 2:2 vyrovnával hosťujúci Lukič v poslednej minúte prvého polčasu. Po prestávke sa usilovali domáci strhnúť výhru na svoju stranu, mali prevahu, ale nevedeli nič pred michalovskou bránkou vymyslieť.

Naopak, hostia podnikali nebezpečné protiútoky. Po hodine hry opäť po Lukičovom góle prvý raz v stretnutí viedli a náskok proti nevýrazným Žilinčanom udržali.

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 2:3 (2:2)

• Góly: 18. Paur, 23. Vavro – 44. a 60. Lukič, 21. Koscelník, ŽK: 11. Bénes, 58. Mazáň, 83. Vavro – 26. Chubutia, 48. Votinov, 69. Koscelník, rozhodovali: Glova – Hancko, Pozor, 1079 divákov
  • Žilina: Volešák – Šušolík (70. Mbah), Vavro, T. Hučko, Mazáň – Haskič, Michlík (86. Vallo), Bénes (60. Škvarka) – Špalek, Paur, Hlohovský
  • Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Podhorin, Chubutia, Sverčinskij – Grič, T. Sedlák – K. Savvidis (46. Kunca), Lukič (78. Bayón), Koscelník (88. Hamuľak) – Votinov