Trenčín potvrdil pozíciu lídra, víťazstvá Michaloviec a Slovana

Futbalisti Trenčína aj bez najlepšieho strelca najvyššej slovenskej súťaže Matúša Bera zdolali v sobotňajšom dueli 14. kola Zlaté Moravce 4:1 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke.

24.10.2015 19:06 , aktualizované: 21:00
Denis Jančo, AS Trenčín, radosť Foto: ,
Denis Jančo sa raduje z prvého gólu v sieti Zlatých Moraviec.

Domácich poslal do vedenia v 11. minúte Denis Jančo, o deväť minút neskôr vyrovnal hlavičkou Jhonnes Marques de Souza. Trenčania ešte pred koncom prvého polčasu naklonili misky váh na svoju stranu po presnej hlavičke Wesleyho Moraesa da Silvu. Na 3:1 upravil do prázdnej bránky po vyše hodine hry Ibrahim Rabiu a gólovú bodku za stretnutím dal v 90. min lobom ponad vlastného brankára Toni Tipurič.

Trenčín – Zlaté Moravce.

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)

• Góly: 11. Jančo, 39. Wesley Moraes da Silva, 65. Rabiu, 90. Tipurič (vlastný) – 20. Jhonnes Marques de Souza, ŽK: 31. Tipurič (Z. Moravce), rozhodovali: Špaček – Tomčík, Roszbeck, 2317 divákov
  • Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Kingsley – Koolwijk – Van Kessel, Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Schet (66. Guba) – Wesley Moraes da Silva (90. Holúbek)
  • Zlaté Moravce: Jozef Novota – Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec – Burič, M. Perišič (71. Krznarič) – Orávik, Glavaš (83. Ploj), D. Školník (83. Cebara) – Tawamba Kana

Michalovce zvládli ďalší domáci duel, zdolali Podbrezovú

Futbalisti Michaloviec zvládli ďalší dôležitý domáci zápas, keď v sobotňajšom 14. kole si pred vlastnými fanúšikmi poradili s Podbrezovou 2:0 (2:0). Oba presné zásahy Zemplínčanov dosiahol legionár Vernon de Marco, ktorý v 8. a 39. minúte hlavou prekonal gólmana M. Kuciaka. Michalovčania premiérovo v najvyššej súťaži dosiahli dve víťazstvá za sebou a v tabuľke sa minimálne do nedele trinásťbodoví „žlto-modrí“ posunuli na 10. miesto pred jedenástu Skalicu. Podbrezová je stále posledná so ziskom ôsmich bodov.

Michalovce – Podbrezová.

MFK Zemplín Michalovce – ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)

• Góly: 8. a 39. Vernon de Marco, ŽK: 76. Marcos Pérez – 7. Kapor, rozhodovali: Vnuk – Benko, Bednár, 2785 divákov
  • Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Barroso Sánchez – T. Sedlák – Koscelník (89. L. Tóth), S. Danko, Montero (56. Grič), E. Mensah – P. Nworah (68. D. Kunca)
  • Podbrezová: M. Kuciak – Kupčík, P. Vajda, Kapor (46. Rendla), Andrič – Podio, J. Pančík (46. Szöke) – Migaľa, M. Kochan, Gál-Andrezly – Vaščák

Slovan si poradil s Dunajskou Stredou

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Dunajskou Stredou 1:0 a v tabuľke si stále držia päťbodový odstup na vedúci Trenčín. O jediný gól „belasých“ sa postaral reprezentant SR do 21 rokov Adam Zreľák v 14. minúte, keď využil center Jakuba Podaného. Pre Slovan to bolo piate víťazstvo po sebe, Dunajská Streda prehrala druhý raz v sérii a patrí jej šieste miesto.

Slovan – Dunajská Streda.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC Dunajská Streda 1:0 (1:0)

• Gól: 14. Zreľák, ŽK: 60. Milinkovič, 66. Mauro González, 86. Saláta, 88. Sekulič – 22. Simon Pambou, 24. Pačinda, 50. Štepanovský, ČK: 90.+ Ľ. Michalík (D. Streda), rozhodovali: Sedlák – Chládek, Jenčura, 1495 divákov
  • Slovan: Mucha – Čikoš, Sekulič, Saláta, Podaný – Simovič (46. Mauro González), Savičevič – Milinkovič, Kubík (61. Oršula), Zreľák – Vittek (71. Priskin)
  • Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň, Ľ. Michalík, Achille Kwin, Štepanovský – B. Ľupták, G. Straka (46. Stephens) – Macou Sarr, Simon Pambou (73. A. Mészáros), Pačinda – Polievka
Viac na túto tému: #AS Trenčín #MFK Zemplín Michalovce #ŽP Šport Podbrezová #FC ViOn Zlaté Moravce