Slovan vyhral nad Košicami, prebudil sa aj strelecky

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy doma nad hráčmi MFK Košice presvedčivo 3:0.

02.11.2014 18:48
Slovan, fanúšikovia Foto: ,
Ilustračná fotografia

O góly „belasých“ sa postarali v prvom polčase Kristián Kolčák a František Kubík, osem minút pred koncom riadneho hracieho času uzavrel gólový účet stretnutia striedajúci Juraj Halenár. Nový tréner mužstva z Pasienkov Jozef Chovanec má po príchode na lavičku Bratislavčanov bilanciu 2–0–2.

Okrem nedeľného víťazstva jeho zverenci dominovali aj minulý týždeň v Ružomberku (2:1), prehry si pripísali vo štvrtkovej ligovej dohrávke na ihrisku Spartaka Trnava a pri súťažnej premiére Chovanca doma so Spartou Praha v Európskej lige (0:3).

ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice 3:0 (2:0)

• Góly: 12. Kolčák, 45.+ F. Kubík, 82. Halenár, ŽK: 89. Jablonský, 90. Lásik – 50. Ostojič, 53. T. Huk, rozhodovali: Michlian – Vorel, Bobko, 951 divákov
  • Slovan: D. Perniš – Niňaj, D. Hudák, Kolčák, Jablonský – Štefánik, Lásik – F. Kubík, Soumah (63. Halenár), Žofčák (56. K. Mészáros) – L. Peltier (83. Grendel)
  • Košice: Stijakovič – Ostojič (54. Vancák), Kavka, Bašista, Šinglár – Korijkov, T. Huk – Viazanko (64. Skvašík), J. Novák, Haskič – Škutka (37. O. Diaby)
Viac na túto tému: #Jozef Chovanec #ŠK Slovan Bratislava #František Kubík #mfk košice #Juraj Halenár