Majstrovský Slovan zlomil odpor Podbrezovej až v samom závere

Úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava vstúpil úspešne do nového ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2014/2015.

11.07.2014 20:52
Seydouba Soumah Foto: ,
Seydouba Soumah (vpravo) zo Slovana a Michal Pančík z Podbrezovej v zápase 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová.
debata (4)

V piatkovom podvečernom dueli 1. kola „belasí“ zdolali v domácom prostredí nováčika ŽP Šport Podbrezová tesne 2:1 (1:1) a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

Favorizovaný Slovan sa na Pasienkoch ujal vedenia po polhodine hry presnou hlavičkou Marka Milinkoviča, o šesť minút neskôr však po rohu za „železiarov“ vyrovnal krížnou strelou Juraj Hovančík. Rozhodnutie padlo desať minút pred koncom stretnutia. Hrdinom sa stal srbský legionár Milinkovič, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1.

Futbal – I. liga 2014/2015 – 1. kolo – piatok:

ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1) Góly: 30. a 80. Milinkovič – 36. Hovančík, ŽK: 68. Milinkovič – 58. Kunca, 89. Podio, 90. Kožička, rozhodovali: Leško – E. Weiss, Hancko, 1492 divákov
Slovan Bratislava: D. Perniš – Čikoš, D. Hudák, Niňaj, Jablonský – Lásik (85. Grendel) – Žofčák (73. L. Peltier), Halenár, Milinkovič (90.+ K. Mészáros) – Soumah, Fořt
Podbrezová: J. Baláž – Snitka, Kupčík, Minčič, M. Pančík – Kochan, Hovančík – J. Pančík (77. Kožička), Podio, Kunca (60. Harvilko) – Vaščák (74. Gerec)