Majiteľ AS Trenčín odhalil smelé ambície, chce nový štadión a boj o titul

07.06.2014 11:12
Trenčín, Myjava
Ilustračná snímka. Autor: ,

Majiteľ úradujúceho slovenského vicemajstra vo futbale AS Trenčín Tschen La Ling odhalil smelé ambície, ktoré má s klubom v nasledujúcich rokoch. Prioritou pre bývalého holandského reprezentanta je, aby pod Čákovým hradom vyrástol nový moderný štadión.

„Aby sme mohli napredovať, potrebujeme nový štadión, to je úplne jasné. Určite sa budeme posúvať, o tom nepochybujeme, ale našou prioritou sa musí v najbližších rokoch stať vybudovanie nového štadióna. Máme podporu Slovenského futbalového zväzu aj samosprávy, čo je veľmi dôležité. Nie je to len o peniazoch, ale najmä o spolupráci a vzájomnej dôvere. Podpora samosprávy musí byť ešte väčšia, pretože to nie je len o štadióne, ale o zlepšení infraštruktúry ako celku. Na futbal chceme pritiahnuť celé rodiny, plánujeme vzdelávať deti, ale ako to máme urobiť bez primeraného moderného a pekného štadióna? Ak všetko pôjde podľa našich predstáv a podporí nás samospráva, už v septembri by sme chceli začať s búracími prácami oválu. Ukončenie celej prestavby by malo byť v lete 2016. Štadión bude presvetlený, moderný, s kapacitou 8 – 9-tisíc divákov,“ povedal v rozhovore sobotňajšie vydanie denníka Šport 58-ročný rodák z Haagu.

Trenčania sa zásluhou druhého miesta v Corgoň lige 2013/2014 prebojovali do 2. predkola Európskej ligy, v ktorej účinkovali aj počas nedávno skončenej sezóny. Domáci zápas však odohrajú na štadióne v Dubnici nad Váhom. Aj všetky nasledujúce domáce duely AS v pohárovej Európe počas nadchádzajúceho ročníka by sa hrali v Dubnici.

Majiteľ klubu má veľké ambície a v blízkej budúcnosti by s ním chcel zaútočiť na ligový primát. „Keď sa nám podarí dokončiť štadión, budú nasledovať ďalšie kroky – boj o majstra a Ligu majstrov,“ uzavrel Tschen La Ling.

#AS Trenčín #Tschen La Ling
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku