Myjavu čaká v Nitre jej bývalý tréner

Pikantný súboj otvorí 24. kolo najvyššej futbalovej súťaže. Zachraňujúca sa Nitra privíta Myjavu. Nitriansky tréner Ladislav Hudec ešte na jeseň sedel na lavičke myjavského tímu, ale v zimnej prestávke ho vedenie klubu prepustilo. Svojich bývalých zverencov pozná dobre a Nitrania sa proti ním pokúsia vybojovať prvé jarné víťazstvo.

29.03.2014 10:00
Ladislav Hudec Foto: ,
Ladislav Hudec ešte na lavičke Myjavy.

Kým Hudec viedol myjavské mužstvo, svojich súčasných zverencov nešetril. Spartak oba súboje tohto ročníka vyhral (1:0 a 4:0) a Nitra nedala gól svojmu sobotnému súperovi už v štyroch zápasoch za sebou. Myjavčania si trúfajú aj teraz, podľa kapitána Martina Černáčka nie je podstatné, kto sedí na domácej trénerskej lavičke. „Bude to určite náročný zápas. Chceme bodovať, spravíme pre to na ihrisku všetko,“ vyhlásil Černáček na klubovej stránke.

Okrem Nitry sa z plného bodového zisku netešili ešte ani Žilinčania, ktorí sa predstavia na ihrisku Dunajskej Stredy, druhého tímu bojujúcemu o udržanie v súťaži. DAC patrí na jar medzi najúspešnejšie mužstvá, vybojoval už sedem bodov. Žilina z uplynulých dvanástich ligových zápasov vyhrala jediný, ešte na začiatku novembra zdolala Nitru.

Dunajská Streda v tomto ročníku nedala zatiaľ Žilinčanom gól, na domácej pôde podľahla favoritovi 0:1 a v odvete v Žiline sa zrodila bezgólová remíza.

Najúspešnejším tímom jari je Slovan Bratislava, ktorý dohrá kolo v pondelok na Pasienkoch, kde hostí Senicu. Belasí ako jediní nestratili ani bod a majú aj najlepšie skóre. Len v jednom kritériu sú úspešnejší Košičania. Tí ešte na jar neinkasovali a ich brankár Tofilovski si drží čisté konto 381 minút. V sobotu čaká Košičanov súboj v Banskej Bystrici. Na jej pôde si udržali naposledy nulu pred dvoma rokmi, v ďalších troch stretnutiach vždy dostali minimálne jeden gól…

Program 24. kola

Sobota: 14.30 Nitra – Myjava, 15.00 B. Bystrica – Košice (Digisport), Trnava – Trenčín, 16.30 Dun. Streda – Žilina, 17.30 Zl. Moravce – Ružomberok, pondelok: 18.30 Slovan – Senica.

1. Slovan 23 17 3 3 49:24 54
2. Trenčín 23 14 4 5 55:24 46
3. Ružomberok 23 11 4 8 44:38 37
4. Senica 23 11 4 8 34:28 37
5. Myjava 22 10 4 8 38:35 34
6. Košice 23 9 6 8 30:27 33
7. Trnava 23 9 5 9 28:33 32