Výhre Slovana nemal kto zatlieskať

Bez pokrikov, transparentov či náznaku futbalovej atmosféry. To všetko chýbalo ligovej dohrávke 2. kola medzi futbalistami bratislavského Slovana a Senice.

21.08.2013 21:05 , aktualizované: 22:05
Fořt, Kladrubský Foto: ,
Pavel Fořt (vľavo) strelil jediný gól Slovana. Blahoželá mu Jiří Kladrubský.
debata (3)

Brány Pasienkov zostali pre fanúšikov v stredu večer zatvorené. Bratislavský klub si totiž odpykával časť z trestu, ktorý mu vymerala disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu. Ten dostal slovenský šampión za incident, ktorý sa udial počas víkendového súboja s Ružomberčanmi. Do sektoru hostí vhodil dosiaľ neznámy páchateľ delobuch, ktorý zranil viacerých ľudí – vrátane detí.

Napriek absencii publika predviedli oba tímy bojovný výkon, ktorému však chýbala väčšia kvalita. Po záverečnom hvizde mohli byť spokojnejší zverenci Jozefa Valoviča, ktorí zdolali vicemajstra 1:0 (1:0). Rozhodujúci okamih duelu prišiel v záverečnej minúte prvého polčasu. Kapitán Slovana Igor Žofčák sa postavil k štandardnej situácii a poslal loptu na hlavu Pavla Fořta. Český útočník preukázal, že vo vzdušných súbojoch je mimoriadne silný a otvoril skóre. Pre letnú posilu Slovana to bol už štvrtý presný zásah v aktuálnej sezóne.

Ten istý hráč mohol dostať domáce mužstvo po hodine hry do dvojgólového vedenia, no po jeho strele z hranice šestnástky sa len zatriaslo brvno Šullovej bránky. Napriek snahe sa hostia nedokázali počas celého zápasu v útoku presadiť, výraznejšiu šancu nepriniesol ani ich záverečný tlak.

Slovan sa vďaka víťazstvu dotiahol po šiestich kolách na čelo tabuľky. Spolu so Seničanmi má trinásť bodov, od líderskej pozície v tabuľke ho delí len horšie skóre.

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Už pred zápasom som tvrdil, že ak premeníme šance, tak sa nemusíme báť o výsledok. Mrzí ma, že sme nevyhrali o tri či štyri góly. Ujali sme sa vedenia a v druhom polčase sme kontrolovali vývoj. Čakali sme takýto vývoj zápasu, súper prišiel motivovaný, keďže bol prvý v tabuľke. Pred pár týždňami sme boli v tabuľke na desiatom mieste, teraz sme na čele spolu so Senicou. Musíme byť spokojní. Myslím si, že sme zvíťazili absolútne zaslúžene. Videli sme dobré stretnutie, keby boli prítomní diváci, duel by bol ešte kvalitnejší.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „V prvom polčase sme mali štyri šance, ale nepremenili sme ich. Na konci sme doplatili na stratu koncentrácie a inkasovali sme po štandardnej situácii. Druhý polčas to už bol boj, zápas plný emócií a súbojov. Bez divákov to bolo špecifické stretnutie.“

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 1:0 (1:0)

• Gól: 45. Fořt, ŽK: 10. Bagayoko, 33. Halenár – 24. Jirásek, 76. Habánek, 90. Martin Zeman, rozhodovali: Sedlák – Jenčura, Bobko, hralo sa bez prítomnosti divákov
  • Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, E. Čikoš – Kladrubský – I. Žofčák, Halenár, Soumah (87. Grendel), K. Mészáros (62. L. Peltier) – Fořt (90.+ Jakúbek)
  • Senica: Šulla – Habánek, P. Pavlík, Brabec, Kalabiška – Jirásek, Komara (86. Čermák) – Jaroslav Diviš (46. Hiago), Piroska, Martin Zeman – Diarrassouba