Lukšík na hosťovanie do Slovana Bratislava

29.06.2012 18:25
Filip Lukšík
Filip Lukšík. Autor:

Slovenský futbalový obranca Filip Lukšík prichádza na ročné hosťovanie z holandského tímu ADO Den Haag do ŠK Slovan Bratislava. "Tréner Vlado Weiss pozná Filipa, viedol ho aj v reprezentácii a veríme, že bude pre náš klub v budúcej sezóne veľkým prínosom. Keďže ide o slovenského futbalistu, nevzniká nám jeho angažovaním problém z hľadiska kvóty zahraničných hráčov," povedal generálny riaditeľ klubu Petr Kašpar.

Filip Lukšík odišiel do holandského tímu Ado Den Haag zo Senice, kde ho viedol súčasný reprezentačný tréner SR Stanislav Griga. Dvadsaťsedemročný rodák z Banskej Bystrice pôsobil štyri roky v českej Sigme Olomouc a pred príchodom do Senice hral aj v poľskom klube Odra Vodzislav. V slovenskej reprezentácii dostal od trénera Weissa príležitosť v dvoch zápasoch, debutoval 26. marca 2011 pri víťazstve „weissovcov“ 1:0 v kvalifikačnom zápase v Andorre.

„Potreboval som zmenu, pretože v poslednom polroku som v Holandsku veľa nehrával. Zmluvu som podpísal v piatok ráno. Zatiaľ som sa pripravoval individuálne,“ prezradil Filip Lukšík a pokračoval: „Pri mojom rozhodovaní určite zavážilo aj to, že ma tréner Weiss pozná z reprezentácie. Prvoradé je pre mňa teraz dostať sa do základnej zostavy, pobiť sa o miesto a makať na sto percent.“

Exseničan následne vyhlásil, že na reprezentačný dres zatiaľ nemyslí. „Samozrejme, že o nej stále snívam, ale musím najprv získať stratenú formu. Kým nehrávam pravidelne v klube, nemá zmysel rozprávať sa o reprezentácii. Mám svoje ambície, ale musím ísť krok za krokom,“ prezradil Filip Lukšík.

Na skúške v Slovane bol aj guatemalský ofenzívny hráč Jairo Arreola, no „belasí“ sa rozhodli pre inú alternatívu. „Medzičasom sme podpísali zmluvu s Lesterom Peltierom a keďže na kraji stredovej formácie máme ďalších zazmluvnených hráčov, rozhodli sme sa napokon neangažovať tohto hráča,“ dodal Petr Kašpar.

Podľa informácií oficiálnej webovej stránky klubu Slovan opúšťa aj Kamerunčan Tawamba Kana. Petr Kašpar pre klubový web vyhlásil, že Arreola ani Kana neboli lepší než hráči, ktorých má tréner Weiss momentálne k dispozícii. Belasí odchádzajú v nedeľu o 8.00 h na sústredenie do rakúskeho Klagenfurtu a v pondelok tam absolvujú prípravný zápas s poľským Slaskom Vroclav.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk