Norbert Hrnčár sa stal trénerom Dukly

06.06.2012 12:38
hrncar
Norbert Hrnčár. Autor:

Novým trénerom corgoňligového futbalového klubu FK Dukla Banská Bystrica sa stal bývalý slovenský reprezentant Norbert Hrnčár. Informuje o tom oficiálna stránka Banskobystričanov.

V uplynulej sezóne viedol A-mužstvo Dukly Štefan Zaťko, vedenie klubu zo Štiavničiek s ním však nepredĺžilo zmluvu. „Vojaci“ obsadili v Corgoň lige 2011/2012 až deviatu pozíciu a zaostali za ambíciami, ktorými boli účasť vo finále domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup a prípadné účinkovanie v pohárovej Európe.

Banskobystričania s onedlho 42-ročným Norbertom Hrnčárom (nar. 9. 6. 1970) komunikovali v priebehu ostatných štrnástich dní. Nový kouč Banskej Bystrice potvrdil atraktívnosť ponuky zo Štiavničiek, pretože v Dukle vojenčil. „Je to už 19 rokov,“ potvrdil rodák z Nitry. „Tu som začínal ligovú kariéru a je taký paradox, že tu začínam ligovú kariéru aj ako tréner,“ povedal po podpise zmluvy Norbert Hrnčár a na margo svojich ambícii doplnil: „Káder poznám, aj keď nie všetkých hráčov osobne. Videl som zápasy, určite si ďalšie pozriem na zázname. Nechcem používať klišé, ale dúfam, že mužstvo pôjde výkonnostne dopredu a futbal bude ľudí baviť.“

„Ide o ambiciózneho trénera, ktorý nám zapadá do celkovej filozofie klubu. Pred dvoma rokmi sme začali dbať o to, aby sme vystavali základné kamene s mládežou. Nakoľko je pán Hrnčár aktuálne asistentom pri slovenskej reprezentácii do 21 rokov, tak sa domnievame, že aj z tohto pohľadu by to mohol byť zaujímavý krok,“ uviedol generálny riaditeľ Dukly Banská Bystrica Tomáš Geist.

Norbert Hrnčár začal seniorskú kariéru vo Vrábľoch. V roku 1993 prišiel pod Urpín na vojenčinu, potom pôsobil v Nitre, Žiline. Najväčšie úspechy dosiahol v Slovane Bratislava, s ktorým v roku 1999 získal majstrovský titul i víťazstvo v Slovenskom pohári. V slovenskej reprezentácii odohral dva zápasy. Hráčsku kariéru ukončil v roku 2005 v rakúskom Pamhagene. V pozícii trénera viedol druholigový tím FC Petržalka 1898.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

25,99
Jarona 4

Jarona 4

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk