Jurkemik chce mať atraktívnejšiu Nitru

29.02.2012 09:13
Ladislav Jurkemik
Ladislav Jurkemik. Autor:

Do ligovej súťaže sa vráti Ladislav Jurkemik. Ročník začal na ružomberskej lavičke, teraz bude viesť nitrianske mužstvo, ktorému patrí po jeseni siedme miesto.

„Máme dosť náročné vyžrebovanie, ale určite by som nechcel s mužstvom padnúť nižšie, cieľom je udržať sa v strede tabuľky. A hrať behavý, atraktívny futbal, ktorý by sa páčil divákom. Očakávam, že hráči vydajú zo seba viac ako doteraz,“ hovorí o ambíciách Jurkemik.

Pripomína, že pred jarným štartom súťaže by bol spokojnejší, keby sa mu nezranili hneď v úvode zimnej prípravy viacerí hráči. „S achilovkami mali problémy Mikuš i Šimonek, ktorí začínajú teraz s ľahkým tréningom. Určite nemôžem rátať s Kolmokovom, ktorý na umelej tráve zle skočil a zlomil si členok.“

Väčšinu prípravy absolvolali Nitrania doma, len týždeň strávili v Dolnom Kubíne na kondičnom sústredení. „Chodili sme hrávať stretnutia najmä do Česka. S prípravou i zápasmi v nej by som bol celkom spokojný, až na to, že som musel v zostave vzhľadom na okolnosti, o ktorých som hovoril, stále improvizovať.“

Po príchode do klubu sa zranil aj český útočník Kroupa, ktorý naposledy pôsobil v Senici. Podľa trénera nie je isté, či bude môcť nastúpiť od prvých jarných kôl. Potešilo ho, že z hosťovania zo Slovana sa vrátil brankár Hroššo. Ako posila sa ukazuje Brazílčan Cleber, ktorý prišiel zo Slovácka, ale predtým už pôsobil aj v Artmedii. Z Olomouca získali Nitrania stopéra Murína. Jurkemikovi však bude chýbať strelec Rák, ktorého klub uvoľnil na hosťovanie do Michaloviec a musí sa zaobísť aj bez Hodúra, ktorý odišiel do Poľska.

„Budú mužstvu chýbať, ale keď som nastúpil do Nitry, už tu ani jeden nebol, takže to rešpektujem a berie ako realitu. Musia hrať druhí a zobrať zodpovednosť na svoje plecia,“ uzavrel Jurkemik.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku