Novým trénerom Trnavy je Zelenský

22.03.2011 12:01
peter zelensky
Peter Zelenský. Autor:

Novým trénerom futbalistov Spartaka Trnava sa stal Peter Zelenský. Nástupca Dušana Radolského v utorok predpoludním viedol tréning mužstva.

Zelenského predstavili tímu spolu s novým asistentom Branislavom Križkom, bývalým koučom FC Senec a SFM Senec. V realizačnom tíme zostáva aj Jozef Šuran, ktorého poverili aj vedením B-mužstva, čo potvrdil generálny manažér a člen predstavenstva klubu Jozef Valovič. Trénerom brankárov je aj naďalej Andrej Kostolanský.

„Sme presvedčení, že máme kvalitné mužstvo, ktoré potrebovalo nový vietor do plachiet. Ten by mal priniesť nielen nový kouč pán Zelenský, ale aj ďalší členovia realizačného tímu a všetci, ktorí pracujeme v Spartaku Trnava. Mužstvo malo počas zimnej prípravy vytvorené veľmi dobré podmienky, všetko, čo tréneri požadovali, sa splnilo. Teraz aj my očakávame kvalitné výkony a výsledky a najmä posun v tabuľke smerom nahor,“ povedal na margo zmien v realizačnom tíme Jozef Valovič a dodal: „Do konca ligy zostávajú ešte dva mesiace, verím, že tento náš krok prinesie svoje ovocie. Liga má teraz 14 dní prestávku, takže tréner Zelenský má dostatok času na prípravu tímu na svoj prvý duel. Našou snahou je tiež zmeniť filozofiu smerovania klubu. V kádri máme viac ako desať hráčov, o ktorých je záujem v iných mužstvách. Máme viacero reprezentantov, Kaščák sa teraz dostal medzi náhradníkov A-mužstva. Veríme, že tieto fakty sa prenesú aj do výsledkov.“

Doterajšiemu koučovi Dušanovi Radolskému sa stala osudnou piatková prehra 0:4 v rámci 23. kola Corgoň ligy 2010/2011 na ihrisku FK Senica. Mužstvo viedol od začiatku aktuálnej sezóny. Trnava je momentálne s bilanciou 9 víťazstiev, 9 remíz, 5 prehier, skóre 29:18 a ziskom 36 bodov na 4. priečke tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk