Zlaté Moravce chcú uspieť v SP a prilákať divákov na tribúny

23.02.2011 22:34
Martin Kuciak
Gólman Zlatých Moraviec Martin Kuciak. Autor:

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce chcú v jarnej časti súťažného ročníka 2010/2011 nadviazať na pomerne úspešné jesenné účinkovanie nielen v Corgoň lige, ale tiež v Slovenskom pohári. V tabuľke najvyššej domácej súťaže patrí zverencom trénera Juraja Jarábka šieste miesto, v národnom pohári sa dokázali prebojovať už do semifinále. Ďalším cieľom mužstva od rieky Žitavy je prilákať na tribúny útulného domáceho štadióna čo najviac divákov, na čom sa unisono zhodli všetci aktéri stredajšej tlačovej konferencie.

„Veľmi sa tešíme na jarné boje, pretože po jeseni sme na veľmi peknom šiestom mieste. Zimná príprava ukázala, že mužstvo má na to, aby si udržalo toto umiestnenie. Naším cieľom je pritiahnuť do hľadiska fanúšikov, pretože si to zaslúži Corgoň liga aj naši hráči. Mojím snom a veľkou túžbou je víťazstvo v Slovenskom pohári, v ktorom by sme veľmi chceli zopakovať úspech z roku 2007,“ povedal majiteľ ViOn-u Viliam Ondrejka.

Futbalisti Zlatých Moraviec absolvovali celú zimnú prípravu v domácich podmienkach, ktoré si realizačný tím veľmi pochvaľoval. Celkovo odohrali 14 prípravných stretnutí s výbornou bilanciou 10 víťazstiev – 1 remíza – 3 prehry a skóre 40:19. Najlepším strelcom bol sedemgólový útočník Karol Pavelka.

„S prípravou na jarnú časť môžeme byť veľmi spokojní. Celá prebehla v domácich podmienkach, som rád, že nám prialo aj počasie. Už dva týždne intenzívne trénujeme na prírodnej tráve, čo je veľká výhoda. Káder je stabilizovaný, aj keď úzky. Dúfam, že hráčom vydrží zdravie a budeme môcť odohrať úspešnú jar,“ povedal hlavný kormidelník mužstva Juraj Jarábek. Zlatomoravčania sa v januári zúčastnili aj na zimnom turnaji na umelej tráve Tipsport liga 2011, na ktorom sa prebojovali až do pražského finále. „Stretli sme sa najmä s kvalitnými mužstvami z Česka, čo bolo veľmi prospešné. Ceníme si predovšetkým semifinálové víťazstvo nad Jabloncom. V príprave sa dobre ukazoval Andrej Brčák, verím, že nám pomôže aj Adam Žilák,“ vymenoval J. Jarábek dve zo štyroch nových tvárí v kabíne.

Zvyšnými dvoma sú Juraj Kuráň a Matúš Bôžik. V štádiu riešenia je ešte príchod Martina Hrušku z Plzne.
Počas zimy odišli zo Zlatých Moraviec Miloš Stojanovič, Ladislav Žák a Jozef Novota, duo Róbert Tomko a Ján Hözl si hľadá nový angažmán a Matej Náther bol vyradený z kádra. „Matej má u nás platnú zmluvu do 30. júna 2011. Spolu so svojím manažérom však predviedli niečo, čo sa nám slušne povedané vôbec nepáči. V platnej zmluve má podmienky, ktoré jednostranne porušil. Až z médií sme sa dozvedeli, že uzavrel zmluvu s poľským klubom. Hráč momentálne trénuje u nás, celý tento prípad je však veľkým mementom pre celý slovenský futbal,“ vysvetlil túto situáciu Viliam Ondrejka.

Kapitánom mužstva naďalej zostáva skúsený stredopoliar Peter Kuračka, ktorý vyhlásil: „Sme radi, že skončila fáza zimnej prípravy, kabína sa už teší na ostré jarné zápasy. Prípravu hodnotíme všetci kladne. Chceme hrať atraktívny futbal, vyhrávať zápasy a získať čo najviac bodov. Naším cieľom je udržať si postavenie v tabuľke, prípadne ho ešte vylepšiť.“

Káder FC ViOn Zlaté Moravce pre jarnú časť Corgoň ligy:

Brankári: Martin Kuciak, Patrik Brezina, Patrik Čapo.
Obrancovia: Martin Chren, Patrik Pavlenda, Marek Janečka, Pavol Majerník, Peter Farkaš.
Stredopoliari: Martin Babic, Adrián Candrák, Juraj Tomášek, Martin Ondrejka, Peter Kuračka, Peter Orávik, Juraj Kuráň, Pavol Zemanovič, Adam Žilák, Matúš Bôžik, Milan Pavlovič.
Útočníci: Karol Pavelka, Andrej Brčák.

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Juraj Jarábek
Asistenti trénera: Milan Ivanka, Ján Rosinský
Tréner brankárov: Patrik Brezina
Lekár: MUDr. Jozef Mada
Masér: František Ondrejka
Vedúci mužstva: Vladimír Červený

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Kytica Zimona 22

Kytica Zimona 22

25,99
Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk