Slovan zdolal Ružomberok 3:0 a vedie ligu

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v poslednom zápase 6. kola Corgoň ligy nad Ružomberkom 3:0 a dostali sa na čelo tabuľky o skóre pred Trnavu a Senicu. Góly víťazov dali Kiss, Guédé a Sylvestr.

22.08.2010 21:32 , aktualizované: 21:56
Slovan, Ružomberok, Sylvestr Foto:
Slovan - Ružomberok
debata (3)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

• Góly: 33. F. Kiss, 78. Guédé, 81. Sylvestr, ŽK: 38. Dosoudil, 66. F. Kiss – 25. J. Maslo, 28. Kroupa, 70. P. Maslo, rozhodovali: Vlk – Slyško, Chládek, 1285 divákov
  • Slovan: Putnocký – P. Jánošík, Dobrotka, Dosoudil, Breznaník (72. Saláta) – Božič – Bagayoko, F. Kiss (68. Guédé), Grendel, Ivana (75. Slovák) – Sylvestr
  • Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Sivčevič – Bielák (77. V. Kováč) – Pilár (62. Pekár), Ďubek, Hoferica (46. T. Sedlák), Ján Chovanec – Kroupa

Ako prvý sa už v 8. min vyznamenal brankár hostí Hrdlička, ktorý tvrdú Božičovu strelu z 25 metrov vyrazil pred seba. Útočník „belasých“ Sylvestr, ktorý na túto strelu zareagoval, sa však ponúknutej šance zľakol. Druhý, kto sa možnosti skórovať bez boja vzdal, bol v 16. min Bagayoko a zadáci hostí odkopli loptu na rohový kop. V 19. min obrana Ružomberka v poslednej chvíli zablokovala šancu Ivanu, ktorého v pokutovom území našla dvojica Filip Kiss – Bagayoko. V 30. min Jánošíkov strelecký pokus iba tesne minul bránku Liptákov. O dve minúty neskôr voľný Sylvestr strelou bez prípravy opäť netrafil bránku Hrdličku. Streleckú nemohúcnosť Slovana pretrhol až Filip Kiss v 33. min, keď z otočky otvoril skóre zápasu – 1:0. Tesne predtým Bagayoko vo výhodnej pozícii hlavičkoval od bránky hostí. Druhý gól mohol pridať v 36. min Dosoudil, ale tiež z voleja netrafil bránku hostí. Päť minút pred koncom prvého polčasu ružomberská obrana zmarila úsilie Sylvestra o zvýšenie náskoku domácich. V úplnom závere prvého polčasu Hrdlička akrobatickým zákrokom mimo pokutového územia odkopol loptu pred nabiehajúcim Sylvestrom.

Po zmene strán v 56. min Ivanov rohový kop poslal Božič len vedľa bránky Ružomberka. O osem minút neskôr strelu agilného Bagayoka bez problémov chytil Hrdlička. Najväčšiu šancu Liptákov na skórovanie zmaril v 65. min hlavný rozhodca Vlk, keď Putnocký zbytočne váhal s odkopom a začal v pokutovom území kľučkovať. Nabiehajúci Kroupa mu chcel loptu zobrať, ale hlavný arbiter ich vzájomný súboj odpískal ako faul na brankára. V 70. min Hrdlička s prehľadom vyboxoval loptu pred trojicou domácich hráčov. O osem minút neskôr sa Guédému vyplatil dôraz na hranici pokutového územia a s prispením brániaceho hráča ukážkovým oblúčikom zvýšil na 2:0. Tretí gól pridal v 81. min Sylvestr, ktorý využil zaváhanie hostí po autovom vhadzovaní Dobrotku a po dlhom sóle s prehľadom trafil sieť za chrbtom Hrdličku – 3:0. Brankár hostí v 86. min ukážkovo vyrazil spod brvna strelecký pokus Božiča z 30 metrov. Slovan napokon zvíťazil trojgólovým rozdielom.

Jozef Jankech (tréner Slovana Bratislava): „Dnešný zápas nám potvrdil to, čo sme pred ním predpokladali, že v Ružomberku budeme mať ťažkého súpera. Najmä v protiútokoch boli veľmi nebezpeční, ale našťastie sme si s nimi poradili. V prvom polčase sme mali niekoľko vyložených šancí, ktoré sme však zle riešili. Druhý polčas sme začali tiež dobre, vytvorili sme si možnosti, no nedokázali sme ich zrealizovať. Hráči sa upokojili až po druhom góle a záver zápasu už patril jednoznačne nám. Dnešné víťazstvo sme si jednoznačne zaslúžili.“

Ladislav Jurkemik (tréner MFK Ružomberok): „Vedeli sme, že ideme na ihrisko ťažkého súpera. Neboli sme v dnešnom súboji takí aktívni ako proti Žiline, keď sme doma vybojovali remízu. Dostali sme gól, lebo sme neboli dobre organizovaní, nebránili sme tak ako to dokážeme. Myslím si, že Slovan dnes zvíťazil zaslúžene. Chceli sme jeho hráčov potrápiť najmä z rýchlych protiútokov, tie sa nám však nedarili podľa našich predstáv. Túto fázu hry sme nezvládli, takže domáci získali tri body, ktoré im za dnešný výkon právom patria.“