Oslava titulu sa zmenila na ring. Štadión na bojové pole

, 16.05.2010 12:40
B. Bystrica - Žilina, výtržnosti
Oslavy titulu si fanúšikovia Žiliny vysvetlili po svojom a vyprovokovali bitku. Autor:

Hoci na banskobystrickom štadióne vyzvali niekoľkokrát divákov, aby po zápase Banská Bystrica- Žilina zostali v hľadisku a umožnili bezproblémové odovzdávanie medailí a pohárov, Žilinčania to nerešpektovali a niekoľko desiatok ich vniklo na hraciu plochu.

Bez problémov prebehli celé ihrisko, až k skupine banskobystrických fanúšikov a strhla sa medzi nimi bitka, v ktorej mali Žilinčania početnú prevahu. Až policajti s obuškami rozohnali bitkárov a vrátili oba tábory opäť za ploty štadióna.

Po tejto bitkárskej vložke prevzali domáci futbalisti medaily za tretie miesto v lige a majster zo Žiliny víťazný pohár.

Nepokoje v B. Bystrici.
Nepokoje v B. Bystrici. Autor: SITA

pre viac obrázkov kliknite na foto

O piatom titule rozhodlo žilinské mužstvo už pred týždňom. Trpký úsmev mal na perách len stredopoliar Mário Pečalka, ktorý sa prekvapujúco dostal do širšieho kádra reprezentantov na majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike. V Banskej Bystrici sa zranil a pätnásť minút pred koncom odstúpil z hry.

„Spadol som na rebrá a bolo to dosť bolestivé,“ popisoval nešťastný moment so skrivenou tvárou. „Stále ma to pichá, cítim bolesť, aj keď rozprávam,“ vysvetľoval tesne po zápase, keď zhrbený nastupoval do žilinského autobusu.

Pečalka sa o pozvánke do širšieho výberu dozvedel minulý týždeň najskôr od zástupcov médií. „Veľmi ma to potešilo. Mám však teraz strach, aby zranenie nebolo vážne. Dúfam, že sa dám čo najskôr dokopy a budem môcť bojovať o účasť na MS,“ vravel.

Oslavy titulu si fanúšikovia Žiliny vysvetlili...
Oslavy titulu si fanúšikovia Žiliny vysvetlili...
+2Nepokoje v B. Bystrici.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku