Pád Artmedie pokračuje. V Prešove prehrala 0:1

Futbalisti Tatrana Prešov vyhrali v dohrávke 12. kola Corgoň ligy nad Artmediou Petržalka 1:0 (0:0). Víťazný gól strelil v 77. minúte Prekop.

19.10.2008 19:34
Luis Cleber, Katona, Prešov, Futbal Foto:
Gólová radosť futbalistov Prešova.

Futbalová Corgoň liga – 12. kolo:

Tatran Prešov – Artmedia Petržalka 1:0 (0:0)

• Gól: 77. Prekop, ŽK: 60. Guédé, 70. Velický, 90. Pedro Anderson (všetci Artmedia), ČK: 90.+ Saláta (Artmedia) za napadnutie súpera, rozhodovali: Kráľovič – D. Hrčka, Vorel, 4040 divákov
  • Prešov: M. Buchta – Piter-Bučko, Farbák, Čep, Papaj – Prekop – Vršajevič, Kobylík (80. Pikl), Šafranko (61. Cleber Luis Rodrigues) – Katona (90.+ Pekár) – E. Takáč
  • Artmedia: Kamenár – Velický (87. Cleber Nascimento), Saláta, Pavol Farkaš, Szabó – Czinege, Guédé, J. Kozák ml., Fodrek (77. Pedro Anderson) – Piroska, T. Oravec

Prvý polčas úrovňou nenadchol. Hra sa odohrávala zväčša medzi šestnástkami. V 3. min rozohrával Kozák štandardnú situáciu, ale Fodrekovu slabú strelu Buchta bez problémov zneškodnil. Na druhej strane po nedovolenom zákroku na Vršajeviča na hranici pokutového územia Prešovčania štandardnú situáciu rozohrali zle: Papaj namiesto strely zvolil center a bolo po sľubnej príležitosti. V 13. min pohrozil jeden z najagilnejších prešovských hráčov Katona. V 24. min prišla rýchla kontra domácich. Katona namiesto prihrávky vpravo na nabiehajúceho Vršajeviča prenikol sám a jeho strele chýbala presnosť.

Na druhej strane sa o podobný ťah pokúsil Kozák, aj jeho snaha však skončila na hranici pokutového územia súpera. Pri jednej z posledných akcií úvodného dejstva Katona z ľavej strany namieril iba do bočnej siete bránky Artmedie. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť v zápase mal desať minút po prestávke na kopačke Kozák. Po prieniku a priťuknutí lopty Czinegem však trafil tesne vedľa pravej žrde. Na druhej strane po zaváhaní P. Farkaša, Takáč z uhla neprekvapil Kamenára. Keď už sa zdalo, že zápas prinesie bezgólovú deľbu bodov, v 77. min sa odhodlal Prekop a pokus vyslaný z vari 30 m skončil pod brvnom v sieti Kamenárovej bránky. Po akcii Vršajeviča s Takáčom Pikl ďalší gól nepridal. Z hranice pokutového územia prestrelil.

Povedali po zápase:

Roman Pivarník (tréner Prešova): „Dali sme krásny gól a spokojný som teda s víťazstvom i predvedeným výkonom proti kvalitnému súperovi. Obe mužstvá boli na tento zápas dobre pripravené, obe chceli hrať ofenzívne. Priestor však bol dobre vykrývaný, preto šance neprichádzali.“

Michal Hipp (tréner Artmedie): „Prvá tretina súťaže ukázala, že Prešov je jej príjemným oživením. Chceli sme dnes bodovať, napokon sme však hrozili iba zo štandardných situácií. V ofenzíve nám chýbala presnosť i rozvaha. Futbal sa nehrá na šance, ale na góly, a ten dali domáci.“