Obžera: Dnešný Slovan je na míle vzdialený od rieky, v ktorej som bol v minulosti

17.09.2008 13:39
Artmedia, futbal
Branislav Obžera (vpravo) ešte v drese Artmedie. Autor:

Počas uplynulého víkendu sa definitívne skompletizoval prestup dvojice hráčov úradujúceho slovenského futbalového majstra Artmedie Petržalka Branislav Obžera - Juraj Halenár do konkurenčného Slovana Bratislava. Aj keď sa o celej záležitosti hovorilo už dávnejšie, pričom v tejto súvislosti sa spomínali aj mená ďalších hráčov, ktorí mali putovať spoza bratislavského Starého mosta na Tehelné pole, podľa čochvíľa 27-ročného ofenzívneho stredopoliara sa všetko udialo veľmi rýchlo.

„Prišlo to zo dňa na deň. Nebol čas to nejako analyzovať,“ povedal v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku „belasých“ www.slovanfutbal.com z Bystričian pochádzajúci rýchlonohý futbalista. Populárny „Číňan“ rozhodne neprichádza do neznámeho prostredia, dres Slovan už obliekal pred niekoľkými rokmi a práve z kádra mužstva z Tehelného poľa odišiel do Artmedie.

„Vtedy sa klub zmietal v problémoch: finančných aj iných. Naozaj sme sa vtedy trápili. Odchod do Artmedie mi vlastne zachránil kariéru. V súčasnosti vládne v Slovane dobrá nálada, kamarátska atmosféra. Vo všetkých smeroch je vidieť obrovská zmena k lepšiemu,“ povedal odchovanec nováckeho a prievidzského futbalu, podľa ktorého sa súčasný a vtedajší Slovan nedá vôbec porovnávať: „Ten dnešný je na míle vzdialený od ´rieky´, v ktorej som bol v minulosti.“

Bývalý hráč Prievidze, Banskej Bystrice, Artmedie a Saturnu Moskovská oblasť je momentálne zranený, takže v najbližších dueloch s ním tréner Ladislav Pecko určite nemôže počítať. „Budem sa snažiť čo najskôr sa dať do poriadku. Chcem byť fit, aby som mohol ponúknuť Slovanu všetky moje schopnosti. Myslím si, že v súčasnosti môžem Slovanu odovzdať oveľa viac ako v minulosti, a to aj fanúšikom. Dúfam, že ich výkonmi presvedčím, že moja hra bude patriť Slovanu a teda aj im,“ dodal Branislav Obžera.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku