Mário Breška sa stal posilou Norimbergu

18.06.2008 17:23
Mário Breška
Mário Breška. Autor:

Slovenský futbalista a kmeňový hráč MŠK Žilina Mário Breška sa stal novou akvizíciou nemeckého tímu 1. FC Norimberg, kde pôsobia aj ďalší dvaja hráči spod Tatier Marek Mintál a Róbert Vittek.

„Zmluva síce ešte nie je podpísaná, v zásade je však už všetko dohodnuté, a to medzi zástupcami oboch zainteresovaných klubov ako aj medzi Breškom a Norimbergom. Kontrakt znie na dva roky bez opcie s účinnosťou od 1. júla 2008 do 30. júna 2010. V tomto transfere už treba dotiahnuť len nejaké detaily, čo už nie je problém,“ uviedol licenčný agent SFZ Juraj Vengloš, ktorý 28-ročného Brešku na rokovaniach zastupoval.

Ako je známe, nemecký klub zo štadióna easyCredit zostúpil v lete z I. bundesligy a v sezóne 2008/2009 bude účinkovať „iba“ v druhej najvyššej súťaži. „Norimberg neskrýva postupové ambície a chce sa po roku vrátiť medzi nemeckú elitu. Klub má dobré skúsenosti so slovenskými futbalistami, veď v poslednom období obliekali jeho dres Samuel Slovák, Vratislav Greško a momentálne sú v ňom Mintál s Vittekom. Verím, že Mário prispeje svojimi výkonmi k naplneniu ambícii norimberského tímu, v klube s ním rátajú do ofenzívy na pravú stranu, a to na post stredopoliara či krídelníka,“ doplnil J. Vengloš. 

Odchovanec topoľčianskeho futbalu si prestup spod Dubňa do bavorského klubu pochvaľuje. „Mám z toho všetkého veľmi dobrý pocit. Teším sa na spoluprácu s krajanmi Robom Vittekom i Markom Mintálom. Želám si tri veci: aby som bol zdravotne v poriadku a vyhýbali sa mi zranenia, aby sme dobre hrali ako tím a postúpili do najvyššej nemeckej súťaže,“ poznamenal Mário Breška, ktorý v doterajšej kariére obliekal vo „veľkom“ futbale dresy Nitry (2000–2001), Matadoru Púchov (2001–2004), gréckeho Panioniosu Atény (2004–2007) a MŠK Žilina (2007–2008). V tíme spod Dubňa nastrieľal rýchlonohý futbalista v uplynulom ročníku Corgoň ligy 14 gólov (štvrtý najlepší strelec súťaže), po májovom rozhodnutí vedenia MŠK však spolu s Pavlom Devátým, Andrejom Porázikom a Jurajom Ančicom už za Žilinu nehral. 

„Môžem potvrdiť, že Mário je tesne pred podpisom zmluvy s Norimbergom, s predstaviteľmi nemeckého klubu sme sa dohodli na podmienkach. Pravda je, že v posledných šiestich kolách Corgoň ligy už Breška za náš tím nenastupoval. S jeho službami sme v novej sezóne už nerátali, vedeli sme, že pre neho bude prioritou zahraničný angažmán. Je super, že odchádza do Norimbergu. Myslím si, že je to dobrý klub, navyše v ňom pôsobia ďalší dvaja Slováci Mintál s Vittekom, čo je tiež v Máriovom prípade plus,“ doplnil športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet marhuľové ruže

Sweet marhuľové ruže

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk