Útok Artmedie posilní Zbyněk Pospěch

06.02.2008 15:52

Český futbalový útočník Zbyněk Pospěch bude s najväčšou pravdepodobnosťou najbližšie tri roky obliekať dres úradujúceho slovenského vicemajstra FC Artmedia Petržalka.

Dvadsaťpäťročný odchovanec Opavy, ktorý doteraz pôsobil v nórskom druholigovom tíme Odd Grenland, je podľa generálneho manažéra tímu spoza bratislavského Starého mosta Petra Kašpara tesne pred podpisom trojročnej zmluvy s Petržalčanmi.

„Na úrovni klubov sme už dohodnutí, zostáva už len doladiť niektoré detaily. Verím, že do stredajšej polnoci, keď sa na Slovensku končí prestupový termín, sa nám podarí všetko dotiahnuť do úspešného konca. Zbyněk je veľmi dobrý útočník, vysoký, nebojí sa ísť do osobných súbojov. Veľmi dobre ho poznáme, v Nórsku hráva pravidelne. Na 90 percent bude Pospěch od zajtra naším hráčom,“ povedal P. Kašpar.

Artmedia sa o služby bývalého hráča Opavy, 1. FC Slovácko, Sparty Praha a Slovana Liberec usilovala aj napriek tomu, že v útoku momentálne disponuje dostatočnou kvalitou v podobe Halenára, Oravca, Pirošku či Pavla Ďuricu.

"Chceme byť pripravení na to, že pred koncom prestupového obdobia príde nejaký vážny záujemca o služby niektorého z prvých dvoch menovaných. Moje osobné skúsenosti potvrdzujú, že tie najlepšie ponuky vyjdú na povrch na poslednú chvíľu,” povedal ešte cez víkend Petr Kašpar.

Prestupová suma by sa mala pohybovať na úrovni 200 – 300-tisíc eur (cca 6,6 – 10 miliónov slovenských korún). "Keď Pospěch prestupoval do Nórska, bol dosť drahý, takže z toho treba vychádzať. Malo by ísť zhruba o takú sumu, akú sme zaplatili pri príchodoch iných českých hráčov – Lukáša Hartiga či Radka Dosoudila,” vysvetlil Petr Kašpar.

**====== Gajdoš ide na tri roky do Banskej Bystrice ======

**

FK Dukla Banská Bystrica získal do svojich radov 22-ročného stredopoliara Vratislava Gajdoša, ktorý doteraz obliekal dres Artmedie Petržalka. S účastníkom Corgoň ligy zo Štiavničiek podpísal trojročný kontrakt.

„Chceli sme vytvoriť väčší tlak a konkurenciu v stredovej formácii. Je to typ futbalistu, ktorý môže hrať vpravo aj vľavo, navyše mládežnícky reprezentant. Rátame s tým, že bude patriť k stabilným členom základnej jedenástky a posilní našu útočnú silu,“ uviedol na margo čerstvého prestupu športový riaditeľ FK Dukla Peter Dzúrik.

Generálny manažér Artmedie Petr Kašpar k prestupu V. Gajdoša poznamenal: „Najskôr sme v jeho prípade uvažovali o hosťovaní, napokon však pôjde o prestup. V stredovej formácii momentálne disponujeme siedmimi – ôsmimi záložníkmi, Vraťo by príliš veľa šancí nedostával, takto bude určite pravidelnejšie hrávať, a presne to on potrebuje.“

Banskobystričania sa počas zimy posilnili o sedem hráčov: do obrany prišli Poljovka a Jánošík, do stredu poľa okrem Gajdoša aj T. Pančík spolu s Betkom a v útoku rozšírili konkurenciu Michal Filo ml. a Uškovič.

Na trase Dukla – Artmedia sa v zime uskutočnil ešte jeden transfer – Kornel Saláta ukončil hosťovanie pod Urpínom a vrátil sa za bratislavský Starý most.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

25,99
Jarona 4

Jarona 4

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk