Posilnený Inter si vypadnutie nepripúšťa

03.03.2006 16:59

Hlavnou ambíciou vedenia futbalového klubu FK Inter Bratislava pred začiatkom jarnej časti sezóny je záchrana v najvyššej slovenskej súťaži. "Predsavzatie je postúpiť minimálne o priečku vyššie, to znamená, zachrániť pre Inter ligu," zdôraznil prezident klubu Milan Lônčík.

„Cez zimu sme doplnili káder najmä preto, že sme na jeseň dohrávali s dorastencami a mali sme veľké množstvo zranených hráčov. Preto bolo nutné dotiahnuť do mužstva kvalitu. Podarilo sa nám dobudovať káder, spravili sme všetko pre to, aby sme posilnili jednotlivé posty,“ bilancoval zmeny na Pasienkoch prezident Milan Lônčík.

Športový manažér klubu Ladislav Jurkemik ho doplnil: „Vedenie vytvorilo mužstvu dobré podmienky na prípravu. Osobne som bol na sústredení v Tatranskej Lomnici, kde som mal možnosť sledovať, že hráči pracovali zodpovedne. Verím, že hráči ukážu svoje kvality a zachránia ligu.“

Cez zimu sa káder „žlto-čiernych“ radikálne obmenil, nad odchodmi hráčov prevažovali príchody kvalitných futbalistov. Na Pasienky zamierili brankár Tomáš Bernady (Matador Púchov), Ján Šlahor (Lučenec), Marián Dirnbach (Viktoria Žižkov), Radovan Piši (Sládkovičovo), Dušan Matovič (Podbrezová) a Mário Zavaterník (Matador Púchov).

V príprave sa vo výbornom svetle ukazoval Andrej Hodek, autor ôsmich gólov. „V Interi nebývalo zvykom, že prichádzali hráči z iných klubov, skôr sme siahli po vlastných odchovancoch. Viacerí z nich však ukázali, že by mohli byť posilami. Škoda zranení Kunza, Tomčáka, Burzu a Horvátha, ktorí začiatok jarnej časti nestihnú. Čo sa týka Burzu, ten si na jar zrejme už vôbec nezahrá,“ sumarizoval tréner Karol Brezík výpočet zranení.

Interisti po jeseni figurujú na poslednom 10. mieste v Corgoň lige so ziskom 13 bodov, no od Matadoru Púchov ako bezprostredného konkurenta v boji o záchranu majú iba horšie skóre. „Myslím si, že práve vzájomné zápasy s Púchovom budú kľúčové. Pokiaľ hráči siahnu na dno svojich síl, záchrana v lige je reálna,“ poznamenal Brezík.

„Hráči majú vytvorené výborné podmienky, nikto sa na nič nemôže sťažovať. V tomto smere vedenie klubu vyčistilo stôl a ekonomická situácia je stabilná. Preto tvrdím, že na rade sú hráči, aby ukázali profesionálny prístup a v tých 16 zápasoch sa odlepili z dna tabuľky,“ žiada Jurkemik.

Háklivá otázka je sťahovanie Interu Bratislava do Dúbravky a fúzia s miestnym ŠKP. „Je to nezmysel a dezinformácia. Nič také nehrozí, Inter má stabilné podmienky a možno niekto závidí, že pracujeme na úrovni,“ dementoval Jurkemik špekulácie. Interisti budú v novom roku pracovať s rozpočtom 40 miliónov korún a podľa klubových predstaviteľov je približne pokrytý.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk