Halenárova premiéra - červená karta

Premiérový zápas Jurajovi Halenárovi v drese Artmedie nevyšiel. Nový hráč z Interu sa v Nitre strelecky nepresadil, navyše videl červenú kartu v poslednej minúte zápasu. Krátko na to dostal majstrovský tím gól a na ihrisku nováčika prehral 0:1.

24.07.2005 16:05

Vylúčenie pokazilo dojem z vašej premiéry v drese Artmedie…
Urobil som v útoku zbytočnú chybu, dohrával som súboj, bol to faul. Mrzí ma to.

Vedeli ste hneď, že je zle a bude červená?
Najprv som si myslel, že mi to prejde, no keď si ma rozhodca zavolal nabok, už som vedel, že to nedopadne dobre a zbytočne som oslabil mužstvo.

Tréner sa veľmi hneval?
Kto by sa na jeho mieste nehneval? Keď hráč dostane v 90. minúte zbytočnú červenú kartu – a ešte sme potom inkasovali gól a prehrali…

Bude aj pokuta?
To neviem, ešte nepoznám pomery v Artmedii. Myslím si, že ma nejaký trest neminie.

Zdalo sa, že herne ste mali lepší prvý polčas…
Trošku mi ubúdali sily, no na to sa vyhovárať nemôžem. Musím sa s tímom viac zohrať, s novými spoluhráčmi som absolvoval iba jeden tréning. Dúfam, že to pôjde iba k lepšiemu.

V čom to bolo iné ako v Interi. Aká je vaša prvá skúsenosť?
Najväčší rozdiel je v tom, že Artmedia hrá o najvyššie priečky. Mužstvo je momentálne trochu dole, no postupom času bude stúpať. Káder na to určite má.

Od vás čakajú góly…
Preto ma brali, škoda, že som nejaký nedal hneď v prvom zápase, šance na to boli.

Mali ste viacero ponúk na prestup, bolo ťažké sa rozhodovať?
Reálne bola v hre aj Banská Bystrica, no kluby sa nevedeli dohodnúť. Prišla ponuka z Artmedie – pre mňa i pre klub zaujímavá, taká sa neodmieta.

Prezradíte, o aké podmienky išlo?
Nechcem ich zverejňovať.

Ako dlho ste sa rozhodovali o prestupe? Naozaj sa všetko zomlelo v piatok?
Boli sme v kontakte asi týždeň, no všetko sa to nakoniec zbehlo až v piatok, deň pred zápasom proti Nitre.

Nastúpili ste s číslom 14. Vybrali ste si ho, alebo nebolo iné voľné?
Mohol som si vybrať. Dal som prednosť štrnástke, lebo s týmto číslom som začínal aj ligu v Interi.

Teraz čaká Artmediu zápas proti Celticu. Ako vidíte šance vášho mužstva?
Teším sa na zápas, podobnú šancu nemá slovenský futbalista často. Bude to pre nás veľký zápas. Musíme sa naň dobre pripraviť, dať hlavy hore. Myslím si, že môžeme uhrať dobrý výsledok.