Peter Dzúrik ukončil futbalovú kariéru

08.07.2005 17:12

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Peter Dzúrik (nar. 29. 12. 1968) sa rozhodol ukončiť aktívnu činnosť. Tridsaťšesťročný obranca či defenzívny stredopoliar odohral v uplynulej sezóne za Duklu Banská Bystrica v Corgoň lige pre zranenie len trinásť zápasov a zaznamenal jeden gól.

„Za mojím rozhodnutím treba hľadať aj zdravotné dôvody. Mám na krku takmer 37 rokov a veľký herný výpadok, ktorý by som len ťažko zmazal. Nemalo by zmysel niečo siliť, preto som sa rozhodol skončiť,“ povedal 45-násobný reprezentant SR.

Vedenie úradujúceho víťaza Slovenského pohára však chce Dzúrikove skúsenosti využiť aj v budúcnosti, a tak by mal odchovanec košického futbalu zostať na Štiavničkách.

„V Dukle zostanem pracovať aj naďalej, moju pozíciu spresníme spolu s funkcionármi v priebehu budúceho týždňa. Zrejme sa budem venovať najmä tréningu mládežníckych tímov i seniorov,“ prezradil P. Dzúrik, ktorý počas svojej kariéry obliekal dresy ZTS Košice, Dukly Znojmo, Chemlonu Humenné, 1. FC Košice, Interu Bratislava i Slovana Bratislava.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku