Bez gólu a bez šance, Slovan zlyhal. Weiss: Vyvodím dôsledky

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v Európskej konferenčnej lige s Pjunikom Jerevan 0:2. O osude stretnutia rozhodli dva inkasované góly v priebehu necelých dvoch minút, ktoré slovenský majster dostal pred koncom prvého polčasu.

15.09.2022 20:38 , aktualizované: 23:14
SR Bratislava šport futbal EKL H Slovan Vilnius... Foto: ,
Brankárska jednotka Slovana Adrián Chovan si neporadila s dvoma strelami súpera spoza pokutového územia.
debata (37)

Strelecky sa presadil najskôr v 35. minúte Artak Dašjan a v 37. zvýšil na 2:0 pre domácich Yusuf Otubanjo. Slovan v druhom polčase zlepšil hru, ale do vyložených príležitostí sa po nevýraznom ofenzívnom výkone nedostával.

Po dvoch dueloch tak patrí Slovanu v tabuľke skupiny H posledné štvrté miesto s jedným bodom o skóre za Žalgirisom Vilnius. Ten na domácej pôde prehral s favorizovaným Bazilejom 0:1. V ďalšom zápase sa „belasí“ predstavia 6. októbra na ihrisku lídra tabuľky FC Bazilej.

„Pjunik bol lepší, my sme neukázali prakticky nič, z čoho vyvodím dôsledky. Inkasovali sme dva góly po strelách spoza šestnástky, vtedy sa rozhodlo o zápase. Ale opakujem, súper bol lepší a vyhral zaslúžene,“ uviedol pre skslovan.com tréner Vladimír Weiss.

2. kolo EKL, H-skupina:
Pjunik Jerevan – Slovan Bratislava 2:0 (2:0)
Góly: 35. Dašjan, 37. Otubanjo. Rozhodovali: Leibovitz – Babayoff, Talis (všetci Izr.), ŽK: Kovalenko, Miljkovič, Karapetjan – Barseghjan, Šaponjič
Pjunik: Jurčenko – Vakulenko, Gonzalez (74. Juninho), Bratkov, Miljkovič – Cociuc, Dašjan, Karapetjan (66. Petrosjan) – Otubanjo (66. Diop, 72. Karasjuk), Haruťunjan (88. Gareginjan), Kovalenko
Slovan: Chovan – Abena, Kašia, De Marco (76. Lovat) – Pauschek (66. Hrnčár), Kucka (60. Kucka), Agbo (46. Mustafič), Zmrhal (46. Ramirez) – Barseghjan, Šaponjič, Čakvetadze

Slovenský majster začal lepšie, už po 26 sekundách potiahol akciu Čakvetadze a brankár Jurčenko musel po prvý raz zasahovať. V 11. minúte prišla ďalšia rýchla akcia, no Barseghjanovi sa nepodarilo presne odcentrovať. Potom sa po prvý raz v zápase dostali k vážnejšiemu zakončeniu aj domáci, Karapetjan to skúsil akrobaticky nožničkami, ale Chovan stál priamo v dráhe lopty.

Pjunik potom pohrozil aj v 28. minúte, Otubanjo v šestnástke vyzvŕtal Šaponjiča, ale loptu obrana Slovana zblokovala na roh. „Belasí“ v ďalšom priebehu len ťažko hľadali recept na prienik do obrany domácich, Zmrhal to preto skúsil z ľavej strany, ale trafil len brankára.

642814557 Čítajte viac MS v Katare? Maškaráda a tragédia. Cantona sa obul do šampionátu

V 35. minúte napriahol spoza šestnástky Dašjan, lopta tesne pred Chovanom skočila na zem a domáci viedli 1:0. O niekoľko sekúnd už domáci viedli o dva góly, keď sa Otubanjo zbavil Agba a technickou strelou zo šestnástich metrov trafil pravú časť bránky.

Do druhého polčasu poslal tréner Weiss st. na ihrisko Ramireza a Mustafiča, Slovan mal po prestávke častejšie loptu na kopačkách, ale vo finálnej fáze mu chýbali kreativita a najmä moment prekvapenia. Čakvetadzeho gól neplatil, pretože hral predtým rukou, Slovanu nevyšli ani situácie v 78. minúte.

26961746 1541433579282893 1568630853599186307 o Čítajte viac Zomrel futbalový reprezentant, skolaboval po tréningu. Mal len 23 rokov

Najskôr sa do presnejšieho zakončenia nedostal Ramirez a po následnom rohu namieril vedľa Abena. Prílišná snaha v závere zápasu zväzovala slovanistom nohy, najväčšiu šancu aspoň na jeden gól premárnil v 85. minúte Čakvetadze.

Európska konferenčná liga – 2. kolo:
A-skupina:
RFS Riga – Heart of Midlothian 0:2 (0:1)
Góly: 43. Shankland (z 11 m), 90.+3 Forrest

Basaksehir Istanbul – ACF Fiorentina 3:0 (0:0)
Góly: 7. a 71. Gürler, 90. Traoré, ČK: 76. Ikoné (Fiorentina) po 2. ŽK

B-skupina:
FCSB – Anderlecht Brusel 0:0

Silkeborg IF – West Ham United 2:3 (1:3)
Góly: 6. Kusk, 75. Tengstedt – 13. Lanzini (z 11 m), 25. Scamacca, 38. Dawson

C-skupina:
Hapoel Beer-Ševa – FC Villarreal 1:2 (0:1)

1. FC Kolín – 1. FC Slovácko 4:2 (2:0)
Góly: 65. a 74. Ljubičič (prvý z 11 m), 11. Adamjan, 42. Dietz – 49. Kalabiška, 52. Petržela
/O. Duda (Kolín) hral do 58. min/

E-skupina:
Apollon Limassol – SC Dnipro-1 1:3 (0:3)
Góly: 58. Pittas – 26. a 45. Dovbyk, 11. Rubčynskij

AZ Alkmaar – FC Vaduz 4:1 (1:1)
Góly: 19. Barasi, 81. Beukema, 90.+2 Sugawara, 90.+5 De Wit – 21. Goelzer, ČK: 61. Büchel (Vaduz)

F-skupina:
Djurgarden Štokholm – Molde FK 3:2 (0:1)
Góly: 50. Doumbouya, 58. Banda, 90.+1 Asoro – 39. Fofana (z 11 m), 77. Breivik, ČK: 57. Fofana (Molde)

KAA Gent – Shamrock Rovers 3:0 (2:0)
Góly: 18. a 65. Odjidja-Ofoe, 9. Cuypers

G-skupina:
CFR 1907 Kluž – Sivasspor 0:1 (0:1)
Gól: 28. Gradel

Slavia Praha – FK Ballkani 3:2 (3:2)
Góly: 26. Jurásek, 35. Olayinka, 41. Masopust – 23. Krasniqi, 29. Korenica, ČK: 84. Thaqi (Ballkani)
/I. Schranz (Slavia) hral do 80. min a dostal ŽK/

H-skupina:
FK Žalgiris Vilnius – FC Bazilej 0:1 (0:0)
Gól: 62. Zeqiri. Rozhodovali: Griffith – Beckett, Bryant (všetci Wales), ŽK: Kyeremeh, Mamič, Gorobsov, Ljubisavljevič – Comas, Lopez, Burger

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk