Dúbravka sa prizeral prehre na Old Trafforde. Padli aj tímy Hancka a Hamšíka

Slovenskí futbalisti sa vo štvrtkových zápasoch úvodného kola Európskej ligy netešili zo zisku bodov.

08.09.2022 21:13
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo (vpravo) so spoluhráčmi z Manchestru United po prehre s Realom Sociedad.

Obranca Dávid Hancko odohral v drese Feyenoordu Rotterdam celý duel, no holandský tím prehral na pôde Lazia Rím 2:4.

Marek Hamšík nastúpil na druhý polčas za Trabzonspor, no turecké mužstvo prehralo v Budapešti s Ferencvárosom 2:3.

Maďarský tím dokázal zvíťaziť, hoci hral už od 16. min v oslabení po vylúčení obrancu Eldara Čiviča. Turecký majster prehrával po polčase 1:3, v závere doťahoval a mohol uhrať aspoň remízu, no gól Yaziciho v 87. min neplatil pre ofsajd, ktorý potvrdil videoasistent rozhodcu.

Kolín, Nice Čítajte viac Oslabený Partizan dal Slovácku tri góly, body si podelila aj Slavia so Sivassporom

Finalista uplynulého ročníka EKL Feyenoord prehrával v zápase už 0:4 a dvoma gólmi v závere dokázal aspoň prikrášliť výsledok.

Manchester United doma neuspel v súboji tímov z dvoch najkvalitnejších súťaži v Európe s Realom Sociedad San Sebastian 0:1.

Jediný gól duelu dal z pokutového kopu Brais Mendez v 59. min. Martin Dúbravka sa prehre United prizeral z lavičky náhradníkov.

Hráči Ludogorca Razgrad sa postarali o prekvapenie, keď zdolali AS Rím 2:1. Víťazný gól strelil v 88. min Nonato. Bulharský tím sa ujal vedenia v 72. min po góle Brazílčana Caulyho, no zverenci trénera Joseho Mourinha dokázali odpovedať presným zásahom striedajúceho uzbeckého útočníka Eldora Šomurodova v 86. min.

Giorgi Čakvetadze Čítajte viac Viacero šancí, žiaden gól. Slovan začal skupinu EKL remízou

O dve minúty sa však presadil ďalší brazílsky stredopoliar v drese domácich a Razgrad tak získal všetky body. Nečakala sa ani prehra zástupcu I. Bundesligy Unionu Berlín, ktorý podľahol doma belgickému vicemajstrovi Royal Union Saint-Gilloise 0:1.

Stade Rennes získal tri body na pôde cyperskej Larnaky zásluhou gólu v 94. minúte. O víťazný zásah na 2:1 sa postaral striedajúci obranca Lorenz Assignon.

Podobným spôsobom uspelo doma aj Fenerbahce Istanbul. Dynamo Kyjev zdolalo 2:1 zásahom v 92. min od striedajúceho belgického útočníka Michyho Batshuayia.

Londýnsky Arsenal nezaváhal na pôde FC Zürich. V St. Gallene, kam sa švajčiarsky klub presťahoval, keďže na jeho štadióne sa konal atletický míting Diamantovej ligy, zvíťazil 2:1.

Góly: 33. Oier – 29. Theate, 90.+4. Assignon

Fenerbahce Istanbul – Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Malmö FF – SC Braga 0:2 (0:1)
Góly: 30. Bruno Rodrigues, 70. R. Horta (z 11 m)

1. FC Union Berlín – Royal Union Saint-Gilloise 0:1 (0:1)
Gól: 39. Lynen, ČK: 90.+6. Michel (Union)

E-skupina:

Manchester United – Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:0)
Gól: 59. Mendez (z 11 m)

Omonia Nikózia – Šeriff Tiraspoľ 0:3 (0:1)
Góly: 2. Rasheed, 55. Atiemwen (z 11 m), 76. Diop

F-skupina:

Lazio Rím – Feyenoord Rotterdam 4:2 (3:0)
Góly: 28. a 63. Vecino, 4. Luis Alberto, 15. Anderson – 69. a 88. Gimenez (prvý z 11 m)
D. Hancko (Feyenoord) odohral celý duel

Sturm Graz – FC Midtjylland 1:0 (1:0)
Góly: 8. Emegha, ČK: 73. Hierländer (Graz) po 2. ŽK

G-skupina:

FC Nantes – Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
Góly: 32. Mohamed, 81. Guessand – 50. Moutoussamy (vlastný)

SC Freiburg – FK Karabach Agdam 2:1 (2:1)
Góly: 7. Grifo (z 11 m), 15. Dóan – 39. Vešovič

H-skupina:

Crvena zvezda Belehrad – AS Monaco 0:1 (0:0)
Gól: 74. Embolo (z 11 m)

Ferencváros Budapešť – Trabzonspor AS 3:2 (3:1)
Góly: 5. a 44. Nguen (druhý z 11 m), 29. A. Traore – 39. Gomez, 71. Bozok, ČK: 16. Čivič (Ferencváros)
/M. Hamšík (Trabzonspor) nastúpil v 46. min/

Viac na túto tému: #Marek Hamšík #AS Rím #Martin Dúbravka #Ludogorec Razgrad #Dávid Hancko