Budete kričať na hráčov? Rozčarovaný Weiss: Ježišmaria...

V prvom zápase prehrali, lebo im chýbal nielen lepší pohyb a nasadenie, ale aj vášeň.

24.08.2022 12:43
Weiss Slovan Foto:
Tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss.
debata (14)

Futbalisti Slovana Bratislava budú zajtra v odvetnom súboji play off Európskej konferenčnej ligy proti Zrinjski Mostar doháňať jednogólové manko z prvého zápasu.

Ako povedal na predzápasovej tlačovej konferencii kouč Slovana Vladimír Weiss, k želanému postupovému výsledku im má pomôcť aj väčšia vášeň.

Jeho poznámky sa chytil jeden z novinárov. Weissa sa spýtal, ako sa taká vášeň vyvoláva – či na hráčov kričí alebo či existuje „gombík na väčšiu vášeň“

Reakcia Weissa na otázku hovorí za všetko, pozrite si video:

Video

Slovan prehral v prvom zápase v Mostare 0:1, víťazný gól strelil v 89. minúte Nemanja Bilbija.

Slovenskému šampiónovi bude chýbať v odvete Tigran Barseghjan, ktorý videl v prvom súboji červenú kartu, ako aj zranená trojica Weiss, Holman, Rabiu.

Po kartových trestoch však už budú k dispozícii Juraj Kucka a Myenty Abena.

"Neustále nemôžem postaviť zostavu, ktorú mám v hlave. Verím však, že to zvládneme a dáme sa do poriadku, aby sme boli potom ešte silnejší. Mali sme s hráčmi dialóg v pozitívnom slova zmysle.

Hráči vedia, že môžu hráč lepšie. Každý chce hrať v Európe a zajtra máme šancu. Máme na to, aby sme Zrinjski rozumnou hrou vyradili," dodal kouč Slovana.

Pavol Masaryk Čítajte viac Do Slovana sa ľahko kope. Kto nehral v Mostare, netuší, o čom to je

Odhodlanie zabojovať o miestenku v európskej súťaži deklaroval v mene hráčov Jaromír Zmrhal:

„Tento klub je postavený na to, aby hral na jeseň v Európe. Musíme sa o to pobiť. Potrebujeme sa súperovi vyrovnať a pridať kvalitu v útoku. Nemôžeme si zároveň dovoliť ďalšiu chybu v obrane. Stále máme minimálne 90 minút na to, aby sme urobili niečo s výsledkom. Máme kvalitu, aby sme to zvládli.“

14 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Vladimír Weiss st. #Zrinjski Mostar #Európska konferenčná liga